Kadzidełka indyjskie - Spokojny Umysł
Darmowa Dostawa Od 199 zł ✨
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
product

Kadzidełka indyjskie

Przenieś się do magicznych Indii i otul aromatem wysokiej jakości kadzideł.
show blocks helper
Zwiń filtry

Indie – kolebka kadzidełek indyjskich

Indie to państwo które położone jest w Azji Południowej, zajmujące większość subkontynentu indyjskiego. Jest siódmym co do wielkości krajem świata oraz pierwszym pod względem liczby ludności. Indie są w większości krajem hinduistycznym ponieważ ponad 80% mieszkańców to wyznawcy hinduizmu. Olbrzymie wpływy religii można zaobserwować zarówno w architekturze tego kraju jak i w obecnym wciąż systemie kastowym. Dodatkowo jest to jedno z najbardziej zróżnicowanych językowo państw, obowiązuje tu aż 21 języków, podstawowymi są hindi i angielski.

Indie są największym producentem kadzideł, ale również największym ich konsumentem.

Zastosowanie kadzideł indyjskich

Kadzidełka w Indiach obecne są w prawie każdym domu. Najczęściej przy składaniu pudży przy domowym ołtarzyku. Zobaczysz je również przed posągami bóstw w zakładach pracy, restauracjach czy samochodach. Kadzidła dymią przy koncertach i ważnych wydarzeniach kulturalnych, przed portretami przodków. Przez mnogość bóstw niemal nigdy nie zdarza się hindusom zapalić kadzidła tak po prostu bez ołtarzyka, dla ładnego aromatu. Palenie takie odbierane jest przez wielu jako dziwne i bezsensowne.

Pozytywnym efektem ubocznym pobożności Hindusów i palenia dużych ilości kadzideł jest też neutralizacja przykrych zapachów, odkażanie powietrza czy odstraszanie owadów.

Czym wyróżniają się kadzidełka indyjskie?

Tradycyjne indyjskie kadzidełka znane są przez mieszkańców pod nazwą agarbatti.

Ze względu na tanią siłę roboczą, kadzidełka indyjskie tworzone są w głównej mierze ręcznie. Rośliny, zioła, kwiaty, kora i inne składniki zbierane są ręcznie, łączone ze sobą w różnych mieszankach i tak powstała masa nawijana jest na patyczek bambusowy, bądź tworzone są inne formy kadzidła jak stożki czy kadzidełka bez patyczka. Hindusi używają też kadzideł w formie proszkowej lub aromatycznych żywic.

Kadzidełka indyjskie cechuje zatem wysokiej jakości, naturalny skład i często niska cena.

Ciekawostką jest, iż Hindusi robią również kadzidła na bazie drewna z krowim kałem, który ze względu na wierzenia jest wysoko ceniony. Kadzidła tego typu zakazane są w obrocie Europejskim.

Jak używać kadzideł indyjskich?

Kadzidła indyjskie w dużej mierze posiadają bambusowy patyczek, dzięki czemu za podstawkę może nam posłużyć doniczka wypełniona ziemią. Ze względu na swą niską cenę większość marek nie dołącza specjalnie dedykowanej podstawki.

Nie jest to wielki problem, ponieważ u nas możesz w atrakcyjnej cenie kupić taką podstawkę np. rzeźbioną podstawka pod kadzidła czy metalową podstawkę pod kadzidła Buddha

Doskonałą propozycją i świetnym dodatkiem do wnętrza okaże się też pudełko na kadzidełka w którym nie tylko przechowasz swoje kadzidła, ale również możesz je bezpiecznie odpalić.

Czy palenie kadzidełek indyjskich jest szkodliwe?

Kadzidełka zakupione u nas w sklepie są wysokiej jakości nie posiadają chemicznych dodatków, klejów czy barwników. Oczywiście przy ich użyciu warto zachować zdrowy rozsądek i należytą ostrożność. Więcej o szkodliwości kadzidełek dowiesz się z artykułu: Czy kadzidełka są szkodliwe?

Jakie kadzidełka indyjskie znajdziesz u nas w sklepie?

Jednymi z najpopularniejszych kadzideł indyjskich są te marki HEM koniecznie wypróbuj kadzidełek patyczkowych Cynamon Jabłko, które zaskoczą Cię ciekawym połączeniem aromatów, a dla fanów klasyki mamy kadzidełka Chandan Sandałowiec o głębokim aromacie drzewa sandałowego.

Kolejna bardzo popularna marka kadzideł indyjskich, która podbiła jakością serca Europejczyków to Satya z ich Kadzidełkiem patyczkowym Nag Champa ulubionym kadzidłem samego Sai Baby.

Polecamy również przetestować kadzidełka marki Stamford produkowane na południu Indii w stanie Karnataka. Znajdziesz tu zarówno kadzidła patyczkowe o ciekawych aromatach jak kadzidełka patyczkowe Anielski Pył czy kadzidełka patyczkowe Spiritual Yoga ale również kadzidełka stożkowe, jak np. kadzidło stożkowe Smocza Krew czy kadzidełka stożkowe na bazie roślin Sweet Musk, których aromat szybko wypełni większe przestrzenie.

Oczywiście jeśli jesteśmy w temacie Indii to nie mogłoby zabraknąć kadzideł ajurwedyjskich bo Ajurweda czyli nauka o zdrowiu i życiu z Indii się wywodzi. Jeśli chcesz zgłębić ten temat polecamy artykuł: Czym jest ajurweda i jak ją zastosować w życiu? Kadzidła ajurwedyjskie które znajdziesz w naszym sklepie to kadzidełka marki Sattva Ayurveda, nerwy ukoi uspokajająca lawenda, pobudzi i poprawi nastrój aromat neroli.

Marki Song of India przedstawiać chyba nie trzeba to producent zarówno kosmetyków jak i wysokiej jakości kadzideł. W ich ofercie znajdziemy zarówno kadzidełka z patyczkiem bambusowym jak np. kadzidła organiczne Frankincense, jak również bez patyczka bambusowego jak np.kadzidła indyjskie Energy. Dla większych przestrzeni polecamy stożki o interesujących aromatach tuberozy i jaśminu czy nuty morskiej z Oud. Jest też propozycja zestawu kadzideł ajurwedyjskich dedykowanych dla poszczególnych dosz jak np. zestaw aromatyczny dla doszy Kapha o zapachu mirry i frankincense czy zestaw aromatyczny dla doszy Pitta z aromatem jaśminu i wanilii.

Inne indyjskie marki, które warto przetestować i znajdziesz je u Nas to: Tales of India oraz Tribal Soul