Kadzidełka patyczkowe - Spokojny Umysł
Pachnące upominki dla zamówień za min. 50zł.
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
product

Kadzidełka patyczkowe

Wykonane z naturalnych składników o pięknym i relaksującym zapachu.
show blocks helper
Zwiń filtry

Kadzidełka patyczki co to jest?

Najbardziej popularnym rodzajem kadzidełek są kadzidła patyczki. Możemy wyróżnić kadzidła z patyczkiem bambusowym (patyczek owinięty masą kadzidłową) lub kadzidła “laski” w całości uformowane z masy kadzidłowej.

Pierwszym rodzajem są kadzidełka zapachowe, których rdzeniem jest patyczek bambusowy. To starannie skomponowana mieszanka esencji ziół, kwiatów, żywic roślinnych, drewna i miodu. Powstała masa jest ręcznie zawijana na patyczek bambusowy.

Drugim rodzajem kadzideł patyczkowych są kadzidełka uformowane w całości z masy kadzidłowej – nie zawierają patyczka bambusowego. Powstają na bazie naturalnych składników: ziół i roślin leczniczych spotykanych w wyższych partiach Himalajów (kardamonu, szafranu, białego i czerwonego drzewa sandałowego, cynamonu itp.).

Mieszanka starannie dobranych i w dodatku naturalnych składników zostaje zmielona w proszek, który mieszany jest z cukrem trzcinowym i miodem – przez tydzień masa pozostaje podtrzymywana w ciepłej temperaturze i w procesie fermentacji. Następnie, gdy uzyska odpowiedni zapach dodaje się żywicę i formuje się ją w kształt laski – przez 5 dni masa poddaje się procesowi suszenia. Takie kadzidełka są bezdymne, ponieważ nie są osadzone na patyczku.

Jak właściwie palić kadzidło?

Najważniejszy krok – zapal patyczek, po czym zdmuchnij płomień i pozwól, aby korzystne właściwości kadzidła zaopiekowały się Twoją przestrzenią. Włóż kadzidełko patyczkowe do dedykowanej podstawki. W podstawce znajduje się niewielki otwór, przeznaczony na końcówkę kadzidełka patyczkowego. Dzięki temu popiół z kadzidła opadnie wprost do podstawki.

Zapach kadzidełka w trakcie palenia możesz odebrać za zbyt intensywny – oczywiście może się tak zdarzyć. Czy wobec tego można zgasić kadzidełko w każdym momencie? Jak najbardziej tak, nie trzeba czekać do momentu całkowitego wypalenia patyczka. Wystarczy, że rozżarzoną część patyczka włożysz np. do ziemi znajdującej się w donicy.

Na uwagę zasługuje kwestia wyboru właściwej podstawki. Mianowicie, otwór w podstawkach nie pasuje do wszystkich rodzajów kadzidełek patyczkowych. Patyczki kadzideł japońskich i tybetańskich są grubsze, w związku z tym nie pasują do drewnianej podstawki w kształcie narty – dla tej podstawki odpowiednie są kadzidełka z patyczkiem bambusowym (np. marki Stamford, Sattva, Hem).

Czy kadzidełka są bezpieczne dla zwierząt?

Domowe zwierzęta – psy, koty i inne – podobnie jak człowiek mogą mieć wrażliwy węch. Jeśli Twój pupil zareaguje niestandardowo na poszczególne zapachy obserwuj go, a jeśli sytuacja się powtórzy rozważ zmianę kadzidła na inny rodzaj lub zapach.

W domu można używać kadzidełek w obecności zwierząt. Pamiętaj natomiast, aby zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia. Ważne jest, by zwierzę w dowolnym momencie mogło opuścić pokój, w którym pali się kadzidło.

Zapraszamy również do wpisu o tym jak zrobić kadzidełko patyczkowe:

Jak zrobić kadzidełka naturalne?