Nippon Kodo - Spokojny Umysł
Darmowa Dostawa Od 199 zł ✨
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
product

Nippon Kodo

Wysoka jakość i duży wybór luksusowych aromatów.
show blocks helper
Zwiń filtry

Kadzidełka japońskie Nippon Kodo

Nippon Kodo jest jedną z najpopularniejszych marek tworzących kadzidła w Japonii i najpopularniejszą jeśli chodzi o eksport kadzidełek japońskich do każdego zakątka świata. Cechuje ich bogactwo aromatów połączone z wysoką jakością produktów. Kadzidełka japońskie Nippon Kodo są prawie bezdymne, a ich zapach jest subtelny.

Jak marka Nippon Kodo pozyskuje materiały do produkcji?

Składniki zbierane do tworzenia kadzideł są wysokiej jakości, pozyskiwane z całego świata. Marka dba również o środowisko, angażując się w zalesianie i inne formy ochrony Azji Południowo- Wschodniej, z troską o przyszłe pokolenia.

Czy marka Nippon Kodo szanuje japońskie tradycje?

Nippon Kodo stara się przekazywać wiele japońskich tradycji, prowadzą lekcje na temat palenia kadzideł i angażują się w lokalne działania kultywujące przekazywanie tradycji japońskich przyszłym pokoleniom.

Metody pomiarowe i standardy bezpieczeństwa w kadzidłach japońskich?

Marka dba również o zdrowie, dlatego stworzyli powtarzalne metody pomiarowe i standardy bezpieczeństwa, przeprowadzają regularne testy bezpieczeństwa składników znajdujących się w powietrzu po spaleniu kadzideł, przy użyciu globalnie standaryzowanej duńskiej technologii pomiarowej.

Jak powstały unikalne receptury kadzideł japońskich Nippon Kodo?

Wiele wysokiej jakości receptur, które firma produkuje do dziś, opiera się na zapachach stworzonych 400 lat temu przez wyjątkowego rzemieślnika Juemona Takai zwanego Koju, który zaopatrywał w wonne patyczki samego cesarza.

W późniejszym okresie ulepszaniem i dodawaniem nowych receptur zajął się Yujiro Kito, którego okrzykniętego geniuszem zapachu w XIX wieku czyli okresie modernizacji i otwarcia Japonii na świat. Produkty Nippon Kodo cechują się unikalnymi aromatami, powstałymi dzięki połączeniu aromatycznych mieszanek kory drzew, olejków i ziół. Wrażliwość na aromat współczesnych Japońskich perfumiarzy pozwala rozwijać i doskonalić tą wyjątkową tradycję i tworzyć cudowne aromaty wprowadzające do pomieszczeń nutę orientalnego luksusu. Dlatego zapachy są mniej naturalne jak np. kadzideł nepalskich, a przypominające bardziej ekskluzywne perfumy.

Jak palić kadzidła japońskie Nippon Kodo?

Kadzidła Nippon Kodo należy palić na specjalnej, często dołączonej do zestawu podstawce lub podstawce dedykowanej do palenia kadzideł japońskich. Można również użyć niewielkiego naczynia wypełnionego piaskiem lub solą.