Kadzidełka bhutańskie - Spokojny Umysł
Darmowa Dostawa Od 199 zł ✨
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
product

Kadzidełka bhutańskie

Tradycyjne aromaty z najszczęśliwszego kraju na świecie.
show blocks helper
Zwiń filtry

Kadzidełka Bhutańskie

Królestwo Bhutanu jest państwem śródlądowym bez dostępu do morza, położonym we wschodnich Himalajach. Nazwa oficjalna Druk Jul oznacza Królestwo Smoka, a mieszkańcy mówią o sobie Druk Pa czyli ludzie smoków.

Bhutan jest jednym z najsłabiej zaludnionych państw azjatyckich. Społeczeństwo tego niezwykłego kraju uznaje się za najszczęśliwsze na świecie. Większość mieszkańców pracuje w rolnictwie i leśnictwie.

Czym wyróżniają się kadzidełka bhutańskie

Dzięki ukształtowaniu terenu i polityce izolacyjnej, Bhutan jest państwem który zachował głęboko zakorzenione tradycje i obyczaje. Kultywowana jest tu odrębność kulturowa Bhutanu, a wpływy zachodnie są praktycznie nieobecne.

Kadzidełka bhutańskie są więc wykonywane od setek lat w ten sam sposób, tradycyjną metodą zgodnie z rytmem natury.

Jak powstają kadzidełka bhutańskie

Kadzidełka bhutańskie powstają ręcznie, z około 100 rodzajów zebranych ziół, roślin i kwiatów, uprawianych w czystych i naturalnych Himalajach. Masa przygotowana do produkcji jest następnie rolowana, cięta i suszona. Tak przygotowane, zgodnie z 700 letnimi recepturami kadzidła, pakowane są w pudełka bambusowe, również ręcznie przygotowywane. Używanie chemicznych i niebezpiecznych dla środowiska substancji jest dla mieszkańców do dziś nieznane.

Jak używać kadzideł bhutańskich

Kadzidła bhutańskie podobnie jak nepalskie i tybetańskie, nie zawierają patyczka bambusowego, są też przez to nieco grubsze od zwykłych kadzidełek patyczkowych.

Kadzidła należy zawsze palić zachowując środki ostrożności najlepiej na specjalnie dedykowanej podstawce np. nepalskiej podstawce miska pod kadzidła, bądź podstawce pod kadzidła hinduskie Lotos. Świetnym wyborem będzie również kamienna podstawka pod kadzidła z kamyczkami, która sprawdzi się doskonale do każdego rodzaju kadzidełek.

Kadzidełka bhutańskie, które znajdziesz w naszym sklepie

Kadzidła bhutańskie pochodzące z najstarszej i największej firmy Nado z samej stolicy Bhutanu – Thimphu. Początkowo marka była własnością rządu później została sprywatyzowana przez Nado wieloletniego pracownika i mistrza sztuki kadzidlanej. Obecnie marka jest to firma rodzinna, która zatrudnia 15 ubogich, niewykształconych i nieuprzywilejowanych osób z lokalnej społeczności. Koniecznie przetestuj najstarszego i najbardziej tradycyjnego Nado Poizokhang, ale również kadzideł bhutańskich Nado Happiness prosto z kraju naturalnej szczęśliwości.

Do wyboru mamy również tradycyjne bhutańskie aromaty produkowane w Nepalu jak kadzidła bhutańskie Green Tara.

Jeśli chcesz zgłębić sztukę tworzenia kadzideł koniecznie zobacz nasz wpis: Jak zrobić kadzidełka naturalne?