Kadzidła żywiczne / Naturalne / Nietokstyczne - Spokojny Umysł
-10% Na Walentynki ❤️ Zobacz
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
product

Kadzidła żywiczne

Poznaj aromaterapeutyczną moc natury.
show blocks helper
Zwiń filtry

Czym są kadzidła żywiczne?

Kadzidła żywiczne są najbardziej pierwotną formą kadzideł, najmniej przetworzoną i bardzo naturalną. W większości są to po prostu żywice drzew czasem nasączane olejkami eterycznymi, w formie niewielkich bryłek lub proszku.

Właściwości kadzideł żywicznych

W starożytnym Rzymie często były cenniejsze od złota ponieważ przypisywano im właściwości magiczne i lecznicze. Zresztą nie bez powodu, bo jak się okazuje, kadzidło które wytwarzane jest z żywicy kadzidłowców ma lecznicze działanie. Zawiera seskwiterpeny, dzięki którym podwzgórze bardzo wydajnie pracuje, a co za tym idzie reguluje gospodarkę hormonalną, stabilizuje stany emocjonalne, wzmacnia procesy uczenia się i zwiększa odporność organizmu.(1) 

Poza niekwestionowanymi zaletami zdrowotnymi samej żywicy drzew, nie możemy zapomnieć także o niezwykłych właściwościach aromaterapeutycznych kadzideł żywicznych. Żywiczny aromat wprowadza w dobry nastrój, pomaga się zrelaksować oraz osiągnąć spokój i harmonie. Kadzidełka żywiczne są popularnie stosowane w praktykach jogi i medytacji.  Zapach żywicy, będzie się różnił, ze względu na jej pochodzenie i ewentualne dodatki olejków eterycznych.

Jak należy palić kadzidełka żywiczne?

Palenie kadzideł żywicznych to prawdziwy rytuał. Kadzidła żywiczne palą się nieco inaczej niż wonne patyczki czy kadzidełka stożkowe. Kadzidła żywiczne najlepiej palić w kadzielnicy, na węgielkach trybularzowych lub jeśli nie mamy kadzielnicy na folii aluminiowej lub specjalnej tacce. Wtedy unosi się z nich głęboki zapach, a palona żywica wydziela urokliwy dym.

Ilość bryłek żywicy można z łatwością dostosować do wielkości pomieszczenia i potrzeby intensywności aromatu. Wykorzystaj je do tego, by zbudować wyjątkową aurę sprzyjającą medytacji, wyciszeniu i przemyśleniom.

Kadzidła żywiczne w Spokojnym sklepie

Nasze kadzidła z żywicy to produkty pochodzące od sprawdzonych dostawców. Przede wszystkim znajdziecie u nas kadzidła żywiczne takich producentów jak Nanga czy Prema. Mają one niepowtarzalny aromat i są wytwarzane z naturalnych, przyjaznych dla zdrowia komponentów.

Największą popularnością w naszym sklepie cieszy się, między innymi kadzidło żywiczne Frankincense, zestaw kadzideł żywicznych oraz kamfora Naturalna i kadzidło żywiczne Mirra.