Zapachy - Spokojny Umysł
Darmowa Dostawa Od 199 zł ✨
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
product

Zapachy

Naturalne perfumy ukoją zmysły, poprawią nastrój i otulą Cię swym niezwykłym aromatem.
show blocks helper
Zwiń filtry

Zapachy

Ludzie od wieków uwielbiają otaczać się wyjątkowymi i niezwykłymi zapachami. Początkowo oryginalne aromaty były przeznaczone do celebracji i różnych obrządków religijnych. Wierzono, że prośby ludzi zostaną wysłuchane, jeżeli ołtarze bożków będą skropione pachnącymi olejkami. Z biegiem czasu aromatyczne olejki stawały się coraz bardziej popularne i powszechne. Dziś możemy kupić je w każdej drogerii, a producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych i bardziej niezwykłych zapachów.

Współczesne perfumy

Aktualnie dostępne na rynku perfumy możemy podzielić na dwie duże grupy – perfumy naturalne i syntetyczne. Jakie są między nimi różnice, czym się charakteryzują, jakie mają właściwości, jakie wady i zalety? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Perfumy syntetyczne

To dziś najpopularniejsza grupa perfum. Ich produkcja jest stosunkowo niedroga, a przez to, że powstają w laboratoriach, rodzaje ich zapachów są praktycznie nieograniczone. Syntetycznie bowiem można uzyskać niemal każdy zapach, z różną intensywnością i dowolnymi dodatkowymi nutami zapachowymi. Zaletą syntetycznych perfum jest także intensywność ich zapachu oraz czas utrzymywania się na skórze/ubraniu. Są one dużo trwalsze, pachną też mocniej i wyraźniej. 

Perfumy syntetyczne są produkowane na masową skalę dlatego koszty ich wytworzenia są stosunkowo niewielkie, a składniki pozyskiwane w laboratoriach są tanie, w porównaniu z ich naturalnymi odpowiednikami. 

Wadą syntetycznych perfum jest ich niekorzystny wpływ na środowisko oraz fakt, że syntetyczne składniki są często silnie uczulające. Szacuje się, że obecnie syntetyczne środki zapachowe zajmują drugie miejsce wśród najbardziej uczulających substancji. 

Perfumy naturalne

Perfumy naturalne, w przeciwieństwie do swoich syntetycznych odpowiedników, powstają głównie z naturalnych składników takich jak olejki eteryczne, tłuszcze roślinne czy wyciągi z ziół i kwiatów. Niezwykłe właściwości roślin użytych przy ich produkcji są aktywne i doskonale wpływają na nasz nastrój i samopoczucie, a czasem także na prawidłowe działanie naszego organizmu.

Zapach naturalnych perfum jest delikatniejszy niż zapach perfum syntetycznych, ponieważ nie zawierają one sztucznych wzmacniaczy zapachu. Ich aromat jest także bardziej ulotny i nie tak długotrwały. 

Znaczącą różnice w perfumach naturalnych i syntetycznych możemy odczuć także sprawdzając ich cenę. Perfumy naturalne są droższe, ponieważ ich produkcja odbywa się na mniejszą skalę, a naturalne składniki, pozyskiwane w sposób przyjazny dla środowiska, są po prostu droższe. Naturalne perfumy są tworzone często przez małe, rodzinne manufaktury. Dzięki temu mamy gwarancję, że taki produkt powstał z dbałością o każdy szczegół oraz, że wykorzystano do jego produkcji wyselekcjonowane składniki najwyższej jakości. 

Moc roślin ukryta w naturalnych perfumach

W naszym Spokojnym sklepie znajdziecie tylko wyjątkowe i oryginalne perfumy i mgiełki. Ich zapach i naturalny skład oparty na mocy czystych olejków eterycznych wprawi Cię w doskonały nastrój oraz zapewni uczucie świeżości i naturalnej oryginalności. 

Nasze produkty podzieliliśmy na dwie grupy: perfumy i mgiełki. Ich działanie i zastosowanie jest różne, dlatego polecamy zapoznać się z oboma tymi propozycjami.

Mgiełki

To wyjątkowa kompozycja olejków eterycznych i hydrolatów. Ich lekka formuła doskonale sprawdzi się do aromatyzowania pomieszczeń, wnętrza samochodu, ubrań czy pościeli. Odpowiednio dobrane kompozycje zapachowe, pomogą nam ukoić zmysły, zapewnią rześki umysł, ułatwią zasypianie, a także będą sprzyjać praktykom jogi czy zapewnią pełną koncentrację

W naszym Spokojnym sklepie znajdziecie wiele oryginalnych kompozycji zapachowych. My polecamy szczególnie mgiełkę do pomieszczeń Lawenda z Rozmarynem, która doskonale wycisza i relaksuje, a także mgiełkę do poduszek Gentle Whisper, której zapach przywodzi na myśl ciepły, letni wieczór.

Perfumy

Naturalne perfumy dostępne na wirtualnych półkach naszego sklepu pochodzą tylko od sprawdzonych producentów, którzy w swojej pracy wykorzystują składniki najwyższej jakości. Dbają oni również o zrównoważony rozwój, korzystny wpływ na środowisko i humanitarne warunki pracy. Składniki użyte przy produkcji tych zapachów pochodzą często z ekologicznych upraw oraz kryją w sobie moc naturalnych ziół, roślin i kwiatów. Nasze naturalne perfumy dostępne są w niecodziennych i oryginalnych formułach: