Kadzidełka nepalskie - Spokojny Umysł
-10% Na Walentynki ❤️ Zobacz
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
product

Kadzidełka nepalskie

Aromatyczne kompozycje ziół himalajskich łagodzące stres i napięcia.
show blocks helper
Zwiń filtry

Kadzidełka nepalskie

Kadzidło nepalskie używane jest od setek lat w himalajskich regionach. Codzienne użycie kadzidła połączone ze śpiewem jest ważną częścią kultury, gdzie w większości domów i klasztorów znajduje się honorowe dla nich miejsce.

Jak powstają kadzidła nepalskie?

Kadzidełka patyczki

Kadzidełka są w 100% naturalne, powstają z masy roślinnej, bez dodatku sztucznych barwników, klejów, papieru oraz perfum. Tworzone są manualnie według tybetańskich receptur sprzed stu lat. Ich bazą jest kompozycja 46 himalajskich roślin leczniczych, które rosną w wyższych partiach gór. Kadzidła zostały owinięte pergaminem i zapakowane w bawełniany woreczek.

Kadzidełka sznurkowe

Kadzidełka sznurkowe wykonane są ze sproszkowanych ziół, kory drzew, płatków kwiatów i olejków. Tak powstałą mieszankę zawija się w specjalny papier Lokta, ciasno skręcając w postać sznurka. Kadzidełka nepalskie w postaci sznurka pachną bardzo intensywnie, a to za sprawą użycia olejków zapachowych.

Kadzidełka sznurkowe mogą pełnić również funkcję zapachu. Wystarczy jeden nie podpalony sznurek pozostawić w szafie, a intensywny zapach kadzidełka sprawi, że Twoje ubrania nabiorą orientalnej nuty.

Właściwości kadzidełka nepalskiego?

Kadzidło nepalskie podobnie jak kadzidełko tybetańskie jest stosowane do oczyszczania przestrzeni życiowej, idealnie przygotuje przestrzeń do relaksacji i medytacji. Kadzidełka często stosowane są w celu łagodzenia stresu, lęku i depresji.

Jak palić kadzidło nepalskie?

Kadzidełka patyczki

Zapal patyczek kadzidełka a następnie zdmuchnij płomień, tym sposobem aromatyczny dym naturalnego kadzidła nepalskiego wypełni Twoją przestrzeń.

Możesz użyć całego patyczka lub przełamać i zapalić tylko część kadzidełka patyczkowego. A jeśli patyczek się złamie, nie obawiaj się i taki będzie nadawał się do użycia.

Polecamy skorzystać ze specjalnej podstawki, która sprawi, że popiół z kadzidła opadnie w bezpieczne miejsce.

Kadzidełka sznurkowe

Rozdwojoną końcówkę kadzidełka podpal. Sznurek powinien delikatnie się żarzyć.

Kadzidła sznurkowe należy palić w specjalnie dedykowanych podstawkach, można również użyć szklanego pojemnika z solą, ziarnami kawy, czy piaskiem.

Jakie kadzidełka nepalskie są dostępne w naszym sklepie?

Kadzidełka nepalskie są częścią bogatego asortymentu naszego sklepu. W naszej ofercie znajdziesz kadzidło nepalskie w postaci patyczka oraz sznurka. Jeśli pozwolisz, chętnie zaproponujemy kilka popularnych zapachów:

Kadzidełka patyczki:

Kadzidła nepalskie Żywioły Eter

Odświeżającym zapachu ziołowo – kwiatowym z intensywnie wyczuwalnym aromacie himalajskiego rododendronu o właściwościach sprzyjającym koncentracji i rozbudzających umysł. 

Kadzidła nepalskie Żywioły Wiatr

Ziołowo – kwiatowa nuta o intensywnym aromacie orientalnego drzewa agaru i nardu. Kadzidło sprzyja medytacji i działa łagodząco w obliczu stresu.

Kadzidła nepalskie Żywioły Ziemia

Ziołowo – kwiatowa gama zapachów. Na pierwszy plan wysuwa się intensywny aromat cedru, który wspiera koncentrację i medytację.

Kadzidła nepalskie Żywioły Woda

Ta ziołowo – kwiatowa kompozycja z aromatem jałowca i rumianku złagodzi skutki stresu i oczyści umysł z negatywnych emocji.

Kadzidła nepalskie Żywioły Ogień

O zapachu ziołowo – kwiatowym z wyczuwalną nutą drzewa sandałowego czerwonego i białego o właściwościach wspomagających koncentrację i odprężenie.

Kadzidełka sznurkowe:

Amitabha Buddha

Ciepły i zmysłowy zapach, w którym dominuje nuta nag champy, białego lotosu i szafranu powstaje ze sproszkowanych składników roślinnych i olejków eterycznych. Zapach pozwala się odprężyć i ułatwia medytację. 

Tashi

Korzenny zapach, z nutą drzewa sandałowego, powstaje ze sproszkowanych składników roślinnych i olejków eterycznych. Odpręża i uspokaja oraz pomaga w medytacji.

Astasugandha

Lekko wytrawny aromat o nieco chłodniejszy korzenno – ziemisty z nutą kamfory a także piżma.