Kadzidełka ajurwedyjskie - Spokojny Umysł
Darmowa Dostawa Od 199 zł ✨
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
product

Kadzidełka ajurwedyjskie

Aromaty tworzone zgodnie z nauką ajurwedy.
show blocks helper
Zwiń filtry

Ajurweda – co to?

Słowo Ajurweda pochodzi od dwóch indyjskich słów “ajuh” co w dosłownym tłumaczeniu oznacza “życie” i “weda”- wiedza. Termin ten można więc śmiało przetłumaczyć jako “wiedza o życiu” lub “przebieg życia.”

Medycyna ajurwedyjska

Ajurweda jest jednym z najstarszych systemów leczniczych, który podchodzi do zdrowia holistycznie. Zakłada on bowiem, iż człowiek przychodząc na świat znajduje się w pierwotnej równowadze, która w późniejszym okresie zostaje zaburzona niewłaściwym odżywianiem, stresem, wystawieniem ciała i umysłu na szkodliwe działanie czynników środowiskowych. Celem ajurwedy jest przywrócenie tej równowagi czyli zachowanie zdrowego życia.

Światowa Organizacja Zdrowia w pełni uznaje ajurwedę za naukę medyczną, ponadto jest to jeden z niewielu systemów tradycyjnej medycyny, który wykorzystuje chirurgię

Co to znaczy ajurwedyjskie?

Ajurwedyjskie czyli jakie? Najprościej rzecz ujmując – zgodne z systemem leczniczym ajurwedy.  Ajurweda zajmuje się zdrowiem fizycznym, psychicznym i duchowym. I tylko tak rozpatrywana ma dać Ci długie i zdrowe życie w zgodzie z Tobą i naturą.

Jak żyć według ajurwedy?

Ajurweda zakłada, iż wszystko co nas otacza składa się z pięciu żywiołów. Należy wymienić tu: powietrze, eter, ogień, wodę oraz ziemię. Element który odróżnia istoty żyjące to posiadanie “prany” czyli “oddechu”, swoistej siły witalnej podtrzymującej życie.

Jeśli chcesz zgłębić ten temat zapraszamy do przeczytania naszego wpisu Czym jest ajurweda i jak ją zastosować w życiu?

Jakie kadzidła ajurwedyjskie znajdziesz w Spokojnym?

Szeroki wachlarz ajurwedyjskich aromatów ma do zaoferowania marka Sattva Ayurveda, wiodący producent wszelkich produktów ajurwedyjskich przez piękną biżuterię miedzianą, kosmetyki, po kadzidełka patyczkowe. Koniecznie przetestuj kadzidła ajurwedyjskie kwiatowe, a dla fanów orzeźwiających aromatów polecamy kadzidła ajurwedyjskie Neroli

Jeśli Twoja przygoda z ajurwedą dopiero się rozpoczyna i nie wiesz, które aromaty będą równoważyć Twoją doszę, marka Song of India przygotowała specjalne mieszanki aromatyczne dla odpowiednich dosz. Każdy zestaw zawiera 25 kadzidełek patyczkowych, 10 kadzidełek stożkowych i ceramiczną podstawkę pod kadzidełka stożkowe.

Dosza Pitta może wybierać z zestawu aromatycznego dla doszy Pitta Lawenda i Ylang-Ylang lub zestawu aromatycznego dla doszy Pitta Jaśmin i Wanilia, Vatta ma do wyboru zestaw aromatyczny dla doszy Vata Pomarańcza i Cyprys lub zestaw aromatyczny dla doszy Vata Sandałowiec i Dzika Róża, a Kappa może zdecydować się na zestaw aromatyczny dla doszy Kapha Paczuli i Ambra czy zestaw aromatyczny dla doszy Kapha Mirra i Frankincense.

Niezależnie na co się zdecydujesz, warto zajrzeć również do artykułu: Więcej spokoju w życiu codziennym z Ajurwedą