Kadzidełka japońskie - Spokojny Umysł
Darmowa Dostawa Od 199 zł ✨
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
product

Kadzidełka japońskie

Odrobina luksusu otulająca Twoje zmysły.
show blocks helper
Zwiń filtry

Dlaczego kadzidełka japońskie?

Japonia kojarzona głównie z kwiatami wiśni jest położona na wyspach zachodniego Pacyfiku u wschodnich wybrzeży Azji. Japończycy uchodzą za naród, który imponuje filozofią życia i wysokim rozwojem technologicznym, ale nie tylko. Japończycy mają wysoki poziom rozwoju kultury i sztuki, a co za tym idzie produkty przez nich tworzone wyróżniają się bardzo wysoką jakością, podobnie jest z produkcją kadzideł.

Kadzidełka „przypłynęły” do Japonii wraz z wprowadzeniem buddyzmu w VI wieku n.e. Sprowadzone przez buddyjskich mnichów początkowo używano tylko w świątyniach, podczas buddyjskich rytuałów i ceremonii. „Koh” bo tak nazywają się kadzidła w Japonii „weszły” do cesarskiego pałacu i arystokratycznych domów wiele wieków później jako odświeżacz powietrza, ale również połączenie z duchami. W Japonii często używa się kadzideł w wejściowym foyer aby powitać gości ciepłem i serdecznością zapachu.

Czym wyróżniają się kadzidła Japońskie?

Kadzidełka Japońskie nie posiadają w swej budowie patyczka bambusowego, dlatego są praktycznie bezdymne. Kadzidełka Japońskie sprzedawane w naszym sklepie tworzone są przez firmę Nippon Kodo, wyróżniają się subtelniejszym aromatem niż kadzidła indyjskie, a patyczki są mniejsze w porównaniu do kadzideł bhutańskich. Aromatyczne patyczki tworzone są przez mistrzów sztuki perfumeryjnej dlatego zapachy są bardziej luksusowe, a mniej naturalne jak np. w kadzidłach tybetańskich.

Jak używać kadzideł Japońskich?

Kadzidła Japońskie należy palić na specjalnych podstawkach, najczęściej dołączonych do zestawu. Można również palić fragmenty patyczków, aby dostosować ich intensywność do własnych upodobań. Do większych pomieszczeń poleca się zwiększyć ilość patyczków lub użyć kadzidełka stożkowego.