Lampy naturalne - Spokojny Umysł
Darmowa Dostawa Od 199 zł ✨
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
product
show blocks helper
Zwiń filtry
 • -6% 166308 Uzupełniamy

  Naturalna lampa z Selenitu (15cm)

  Inny
  99.00

  Ręcznie wykonana naturalna lampa z Selenitu to efektowny element wystroju wnętrza. Znana jest ze swoich właściwości oczyszczania i uzdrawiania.

  Czytaj dalej
 • -6% Lapka_z_selenitu_01 Uzupełniamy

  Naturalna lampa z Selenitu (20cm)

  Inny
  160.00

  Ręcznie wykonana naturalna lampa z Selenitu to efektowny element wystroju wnętrza. Znana jest  ze swoich zdolności oczyszczania i uzdrawiania.

  Czytaj dalej
 • -15% Lampa_selenit_25cm Uzupełniamy

  Naturalna lampa z Selenitu (25cm)

  Inny
  189.90

  Ręcznie wykonana naturalna lampa z Selenitu to efektowny element wystroju wnętrza. Znana jest ze swoich zdolności oczyszczania i uzdrawiania.

  Czytaj dalej

Lampy naturalne

Lampy naturalne od dawna są przedmiotem zainteresowania wielu osób. Cieszą oko swoim niezwykłym wyglądem oraz wypełniają pomieszczenie ciepły blaskiem. Warto również pamiętać o tym, że lampy z kamieni naturalnych to nie tylko oryginalna ozdoba, ale także niezwykła energia oraz właściwości kryształów i minerałów, z których tego typu lampy są wykonane. 

Moc i właściwości kamieni naturalnych

Kryształy i minerały już same w sobie charakteryzują się niezwykłą mocą. Wielu ludzi uważa, że potrafią one skutecznie pochłaniać lub oddawać do otoczenia swoją energię. Wpływa to pozytywnie na naszą koncentrację, intuicję, nastrój i samopoczucie oraz na funkcjonowanie całego naszego organizmu. 

Już w starożytnym Egipcie kamienie naturalne były wykorzystywane do leczenia wielu schorzeń oraz do ochrony przed duchami i złą energią. Pradawne święte teksty indyjskie zawierają także szereg informacji o wyjątkowych właściwościach kryształów i minerałów, a także o tym, jak wykorzystywać je w praktyce. Za czasów starożytnych również Grecy i Rzymianie znali i korzystali z mocy kamieni naturalnych. Podczas ważnych bitew wierzyli gorąco w ich działanie ochronne.

Dziś również coraz bardziej szerzy się wiara w dobroczynne działanie kamieni naturalnych. Być może nawet wielu z nas nie do końca świadomie otacza się w pewien sposób kryształami i minerałami – czy to w formie oryginalnej biżuterii, pięknych okazów przywiezionych jako pamiątki z podróży czy właśnie lamp z kamieni naturalnych.

Energia kryształów i minerałów

Dzięki współczesnej nauce wiemy, że każda materia składa się w swojej podstawowej formie z wyjątkowych strun energii elektrycznej, które nieustannie drgając wytwarzają energię. Minerały i kryształy są zaś jednymi z najdoskonalszych i najlepiej zorganizowanych form w naturze. Częstotliwość ich drgań jest wyższa niż częstotliwość jaką wytwarza ludzki organizm. W związku z czym, kamienie i minerały poprzez np. kontakt ze skórą, mogą wpłynąć na działanie i funkcjonowanie niektórych obszarów w naszym ciele, a także pobudzić do działania lub usystematyzować pracę niektórych narządów. 

Energia kryształów dąży do osiągnięcia harmonii i równowagi w swoim otoczeniu, dlatego też mówi się, że potrafią one pobierać i kumulować negatywną energię, a także wypełniać przestrzeń i wpływać na nią pozytywnie swoją energią wewnętrzną. Inaczej mówiąc – kamienie naturalne uzupełniają energię, tam gdzie jej brakuje, albo pobierają ją i gromadzą, kiedy energia występuje w nadmiarze.

Mówi się, że kryształy w wyjątkowy sposób harmonizują się z naszym ciałem, a ich niezwykła energia dociera zawsze w to miejsce, gdzie równowaga została naruszona.

Lampy naturalne z selenitu

Oryginalną formą czerpania z mocy i energii kryształów są lampy naturalne. Ich ciepły i delikatny blask otula wnętrze, sprawiając, że tworzy się w nim wyjątkowa, intymna atmosfera. Takie przytulne światło koi zmysły, pozwala się zrelaksować i wprowadza w błogi nastrój. Nie zapominajmy również o właściwościach samego selenitu. To on gra tu przecież pierwsze skrzypce.

Selenit

Selenit jest niesamowitym minerałem, bo chociaż może nie zachwyca feerią barw czy oryginalnym kształtem, to posiada inne cechy, dzięki którym już od wieków jest cenionym i pożądanym kamieniem naturalnym. Selenit to właściwie bardzo czysta i bezbarwna odmiana pospolitego gipsu. Charakteryzuje się on niezwykłym perłowym blaskiem, który przypomina nieco poświatę księżyca. Niektóre okazy cechują się także efektem tzw. kociego oka.

Nazwa tego kamienia naturalnego pochodzi od greckich słów selene – księżyc i lithos – kamień. Selene w mitologii greckiej była także boginią księżyca, która przemierzała nocne niebo na swym srebrnym rydwanie. Już od czasów antycznych selenit był więc znany jako kamień księżycowy. 

Jako ciekawostkę, warto wspomnieć o tym, że współczesny kamień księżycowy wykorzystywany w jubilerstwie to nie selenit, ale odmiana skalenia o nazwie adular. Charakteryzuje się on większą twardością i trwałością niż selenit, dlatego wykorzystuje się go chętnie właśnie przy produkcji biżuterii. Jest to jednak tylko nazwa handlowa adularu, a właściwym kamieniem księżycowym jest oczywiście selenit.

Właściwości selenitu

Selenit znany jest z tego, że rozbudza duchową intuicję, zapewnia jasność umysłu i uaktywnia wrażliwość. Stabilizuje on chaotyczne emocje oraz pozwala uwolnić się prawdziwym, niezakłamanym uczuciom. To kamień dobroci serca, nazywany także anielskim skrzydłem – daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala odnaleźć swoje miejsce we Wszechświecie. Rozwiązuje on problemy duchowe i jest doskonałym wsparciem w medytacji. Jest to także kamień, dzięki któremu możemy wejść do krainy snów i odczytać z nich naszą przyszłość. Selenit wycisza, uspokaja i koi układ nerwowy. Powszechnie stosuje się go do masażu.

Horoskop Majów mówi, że osoby urodzone w miesiącu Selenitu, czyli 22.06 do 10.07, są niezwykle wrażliwe, opiekuńcze i czułe. Mają także w sobie ogromne pokłady ciepła i dobroci, którą dzielą się z otaczającym światem. Dla osób spod znaku Selenitu największym priorytetem jest dom i szczęście rodzinne.

Lampy z selenitu 

Wszystkie cudowne właściwości selenitu, a nawet więcej, łączy w sobie nasza lampa z selenitu. Już sam jej niezwykły kształt – stożka, sprzyja przepływowi energii. Uważa się bowiem, że tego typu formy są doskonałymi odpromiennikami, które pochłaniają z otoczenia negatywne promieniowanie.

Taka lampa to nie tylko wyjątkowa ozdoba i przedmiot, który wpasuje się w niemal każde wnętrze – lampa z selenitu otuli nas swoim blaskiem, da poczucie bezpieczeństwa i rozbudzi naszą intuicję oraz szczerość uczuć i dobre serce. Postawiona w sypialni przyniesie dobry i spokojny sen.

Lampy solne

Jednymi z najpopularniejszych lamp z kamieni naturalnych są bez wątpienia lampy solne. Od lat znajdują one miejsce w naszych domach i przypominamy sobie o nich szczególnie często jesienią i zimą, kiedy powietrze jest suche i wyjałowione przez kaloryfery. 

Tego typu lampy to nic innego jak bryła soli, w której umieszcza się żarówkę, lub wydrąża się miejsce na małą świeczkę typu tealight. Lampy solne zachwycają swoimi kolorami i nieregularną formą. Większość z nich to po prostu surowe bryłki soli, więc bardzo trudno znaleźć dwie takie same lampy. Dają one ciepłe i przytulne światło, które pomaga wyciszyć się i zrelaksować. 

Sól, z której wykonane są lampy to w 98% chlorek sodu. Pozostałe 2% stanowią następujące minerały: magnez, cynk, potas, lit, selenit i halit. To właśnie dzięki minerałom i w zależności od ich stężeń, lampy mają kolory zazwyczaj od jasnoróżowej od ciemnopomarańczowej.

Właściwości lampy solnej

Działanie lampy solnej zaczyna się po włączeniu światła i ogrzaniu bryłki soli. Dzięki temu zaczyna ona uwalniać do otoczenia dobroczynne minerały, jonizując przy tym powietrze.

Lampy solne w pewien sposób oczyszczają powietrze – uwalniają jony ujemne, które neutralizują szkodliwe jony dodatnie i promieniowanie elektromagnetyczne. Dzięki właściwościom higroskopijnym przyciągają także do siebie zanieczyszczenia.

Lampy solne, dzięki wspomnianym wcześniej jonom ujemnym, mają także doskonały wpływ na alergików. Usuwają one bowiem z otoczenia szkodliwe alergeny, wirusy, grzyby i bakterie. Dzięki temu powietrze staje się przyjaźniejsze dla osób z alergiami, a poza tym pomaga to w zapobieganiu np. katarom czy infekcjom górnych dróg oddechowych. 

Blask lampy solnej sprzyja także lepszemu samopoczuciu oraz wspomaga dobry i spokojny sen. Jej ciepłe światło doskonale sprawdzi się jako lampka nocna np. w pokoju dziecka. Ponadto jonizacja sprawia, że powietrze staje się bogate w tlen, a to bardzo dobrze wpływa na jakość naszego snu.

Solne ciekawostki

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pierwsze lampy solne powstawały w Polsce, konkretnie w Wieliczce. Sól z tej kopalni doskonale nadawała się do tego typu wyrobów, a jej struktura i barwy były niemal unikatowe na skalę światową. 

Kiedy okazało się, że lampy solne cieszą się sporą popularnością, zaczęto sprzedawać je jako pamiątki z Kopalni Soli w Wieliczce. Na początku lat 90. XX wieku lampy te zaczęto z powodzeniem importować za granicę i chociaż wiele razy zagraniczne kopalnie próbowały produkować lampy z własnej soli, okazywało się to niemożliwe. Nasza, polska sól była wyjątkowa i to ona podbijała przez lata światowe rynki. Kiedy w 1992 roku zakończono wydobycie soli w Wieliczce okazało się, że sól kłodawska ma podobne właściwości i to właśnie z niej zaczęto produkować polskie lampy solne.

Dopiero pod koniec XX wieku, odnaleziono na świecie podobne złoża soli. Znajdują się one w pakistańskiej części Himalajów. Mniej więcej od tego czasu, na świecie produkuje się lampy solne z soli kłodawskiej lub himalajskiej. Sól himalajska jest tańsza w eksploatacji, a produkcja lamp w Azji jest dużo tańsza niż produkcja w naszym kraju. W związku z tym, przez pewien czas, lampy z Pakistanu wyparły z rynku lampy Polskie. Na szczęście ludzie znów zaczynają doceniać dobroczynne właściwości soli kłodawskiej i lamp z niej produkowanych.