Kadzidełka patyczkowe - Spokojny Umysł
Darmowa Dostawa Od 199 zł ✨
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
product

Kadzidełka patyczkowe

Wykonane z naturalnych składników o pięknym i relaksującym zapachu.
show blocks helper
Zwiń filtry

Kadzidełka patyczki co to jest?

Najbardziej popularnym rodzajem kadzidełek są kadzidła patyczki. Możemy wyróżnić kadzidła z patyczkiem bambusowym (patyczek owinięty masą kadzidłową) lub kadzidła “laski” w całości uformowane z masy kadzidłowej.

Pierwszym rodzajem są kadzidełka zapachowe, których rdzeniem jest patyczek bambusowy. To starannie skomponowana mieszanka esencji ziół, kwiatów, żywic roślinnych, drewna i miodu. Powstała masa jest ręcznie zawijana na patyczek bambusowy.

Drugim rodzajem kadzideł patyczkowych są kadzidełka uformowane w całości z masy kadzidłowej – nie zawierają patyczka bambusowego. Powstają na bazie naturalnych składników: ziół i roślin leczniczych spotykanych w wyższych partiach Himalajów (kardamonu, szafranu, białego i czerwonego drzewa sandałowego, cynamonu itp.).

Mieszanka starannie dobranych i w dodatku naturalnych składników zostaje zmielona w proszek, który mieszany jest z cukrem trzcinowym i miodem – przez tydzień masa pozostaje podtrzymywana w ciepłej temperaturze i w procesie fermentacji. Następnie, gdy uzyska odpowiedni zapach dodaje się żywicę i formuje się ją w kształt laski – przez 5 dni masa poddaje się procesowi suszenia. Takie kadzidełka są bezdymne, ponieważ nie są osadzone na patyczku.

Jak właściwie palić kadzidło?

Najważniejszy krok – zapal patyczek, po czym zdmuchnij płomień i pozwól, aby korzystne właściwości kadzidła zaopiekowały się Twoją przestrzenią. Włóż kadzidełko patyczkowe do dedykowanej podstawki. W podstawce znajduje się niewielki otwór, przeznaczony na końcówkę kadzidełka patyczkowego. Dzięki temu popiół z kadzidła opadnie wprost do podstawki.

Zapach kadzidełka w trakcie palenia możesz odebrać za zbyt intensywny – oczywiście może się tak zdarzyć. Czy wobec tego można zgasić kadzidełko w każdym momencie? Jak najbardziej tak, nie trzeba czekać do momentu całkowitego wypalenia patyczka. Wystarczy, że rozżarzoną część patyczka włożysz np. do ziemi znajdującej się w donicy.

Na uwagę zasługuje kwestia wyboru właściwej podstawki. Mianowicie, otwór w podstawkach nie pasuje do wszystkich rodzajów kadzidełek patyczkowych. Patyczki kadzideł japońskich i tybetańskich są grubsze, w związku z tym nie pasują do drewnianej podstawki w kształcie narty – dla tej podstawki odpowiednie są kadzidełka z patyczkiem bambusowym (np. marki Stamford, Sattva, Hem).

Czy kadzidełka są bezpieczne dla zwierząt?

Domowe zwierzęta – psy, koty i inne – podobnie jak człowiek mogą mieć wrażliwy węch. Jeśli Twój pupil zareaguje niestandardowo na poszczególne zapachy obserwuj go, a jeśli sytuacja się powtórzy rozważ zmianę kadzidła na inny rodzaj lub zapach.

W domu można używać kadzidełek w obecności zwierząt. Pamiętaj natomiast, aby zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia. Ważne jest, by zwierzę w dowolnym momencie mogło opuścić pokój, w którym pali się kadzidło.

Zapraszamy również do wpisu o tym jak zrobić kadzidełko patyczkowe:

Jak zrobić kadzidełka naturalne?