Ile czasu pali się kadzidło stożkowe? - Spokojny Umysł
-10% Na Walentynki ❤️ Zobacz
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
product
blank

Ile czasu pali się kadzidło stożkowe?

Zaczynając swoją przygodę z kadzidełkami stajemy przed nie lada wyzwaniem. Różne formy, zapachy, właściwości, ogrom akcesoriów i dodatków sprawiają, że część osób, które dopiero zapoznają się z kadzidełkami, może mieć szereg pytań o to, jak ich używać, jaki zapach i formę wybrać. 

Postanowiliśmy pomóc Ci na początku Twojej kadzidlanej drogi i przygotowaliśmy serię wpisów na naszym blogu, które odpowiadają na podstawowe pytania, które mogą chodzić Ci po głowie. Z tego wpisu dowiesz się ile czasu pali się kadzidło stożkowe?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bo to zależy od kilku czynników. Ale zazwyczaj podaje się, że kadzidełka stożkowe palą się ok. 15 do 35 minut. Czynniki, które mają wpływ na czas palenia, poznasz w tym artykule.

Inne wpisy, dotyczące kadzidełek stożkowych, które mogą Cię zainteresować, to między innymi:

Jak zgasić kadzidło stożkowe?

Jak zrobić kadzidło stożkowe?

Gdzie kupić kadzidełka?

Jak często palić kadzidło stożkowe?

Ranking 8 najlepszych kadzidełek stożkowych

Jak używać kadzidełek zapachowych?

Jak palić kadzidła stożkowe?

Najładniejsze aromaty kadzidełek zapachowych

Zapraszamy do lektury!

Czym właściwie są kadzidełka stożkowe?

Te niewielkie, urocze stożki to po prostu naturalne, wysuszone i drobno zmielone kory drzew, płatki kwiatów, zioła i żywice, często z dodatkiem olejków eterycznych. Kadzidlana masa do wyrobu kadzidełek stożkowych jest starannie przygotowywana, mieszana, a następnie ręcznie formowana w stożki o różnej wielkości. Kolejnym etapem jest suszenie gotowych kadzidełek, a następnie pakowanie i sprzedaż gotowych produktów

My, w Spokojnym Umyśle, szczególnie cenimy sobie rękodzieło oraz pracę niewielkich, często rodzinnych firm, które są według nas, jednymi z najlepszych producentów kadzidełek.

Ile czasu pali się kadzidło stożkowe?

No cóż. To zależy. Bardzo wiele czynników ma wpływ na to, ile czasu pali się kadzidło stożkowe. Oto kilka najważniejszych z nich.

Wielkość ma znaczenie

Rozmiar stożka ma w przypadku czasu palenia ogromne znaczenie. Stożki są bardzo różne, mają średnio od 2cm do 4cm wysokości i różną grubość podstawy. Im stożek jest większy, czyli do jego produkcji wykorzystano więcej masy kadzidlanej, tym będzie palił się dłużej.

Producent

Nawet podobne kadzidełka, ale pochodzące od różnych producentów, mogą różnić się czasem palenia. Może mieć na to wpływ np. metoda produkcji kadzidełek lub ich czas i metoda suszenia. 

Skład kadzidełek

Chociaż składniki wykorzystywane do produkcji kadzidełek stożkowych będą podobne, zdecydowanie może różnić się ich proporcja w konkretnym kadzidełku. Kadzidełka, składające się przede wszystkim z suszonych ziół i kwiatów będą palić się szybciej, niż te z dużą ilością żywic czy olejków eterycznych.

Pomieszczenie

Miejsce, w którym będziemy palić kadzidełko stożkowe, również ma wpływ na czas jego palenia. W pomieszczeniu, w którym panuje przeciąg, kadzidełko będzie spalało się szybciej.

Sposób palenia

Sposób użycia kadzidełka to kolejny czynnik, który decyduje o tym ile czasu finalnie będzie paliło się nasze kadzidełko. O co konkretnie chodzi? O sam moment odpalania. Jeżeli będziemy długo trzymali płomień przy stożku i nie zgasimy go od razu po tym, kiedy nasze kadzidełko zacznie się żarzyć, wtedy nasz stożek wypali się szybciej.

Podsumowanie

Jak widzisz, istnieje kilka czynników, które mają wpływ na czas palenia kadzidełka stożkowego. To oczywiście nie wszystkie, ale postaraliśmy się zebrać te najważniejsze. Na część z nich masz wpływ, na inne nie. Według nas, te różnice w czasie są i tak stosunkowo nieduże, a kadzidełka stożkowe wydzielają bardzo szybko piękny i intensywny aromat. W związku z tym, czasem nie warto przejmować się drobiazgami. Nie próbuj idealnie palić kadzidełek. Staraj się robić to z sercem, tak aby sprawiało Ci to jak najwięcej przyjemności i przynosiło tylko satysfakcję i relaks.

Spokojności!