Domyślamy się, że niektórzy z Was spotykają się z kadzidełkami stożkowymi po raz pierwszy. Dlatego postanowiliśmy wytłumaczyć Wam jak najprościej, jak używać kadzidełek stożkowych. Wiemy, że wielu z Was zastanawia się jak zgasić kadzidło stożkowe i czy to jest w ogóle możliwe przy tak małym kadzidełku.
Odpowiedź na to pytanie brzmi – tak. Jeżeli np. uważacie, że zapach jest zbyt intensywny lub z innego powodu musicie zgasić kadzidełko, to bez problemu możecie zgasić kadzidło stożkowe pocierając jego rozżarzony koniec o żaroodporne podłoże.
Czym jest kadzidełko stożkowe?
Kadzidełka stożkowe to nic innego jak sproszkowana kora drzew, żywice, płatki kwiatów, olejki eteryczne i zioła. Odpowiednio przygotowaną masę kadzidlaną formuje się, zazwyczaj ręcznie, w aromatyczne stożki o różnej wielkości. W Spokojnym szczególnie cenimy sobie rękodzieło, dlatego na wirtualnych półkach naszego sklepu znajdziecie tylko naturalne i ręcznie robione kadzidełka.
Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak samemu zrobić kadzidełko stożkowe, zachęcamy do lektury tego wpisu na naszym blogu -> Jak zrobić kadzidło stożkowe?
Kadzidełka stożkowe, ze względu na swój niezwykły kształt, palą się szybko, wydzielając przy tym intensywnie pachnący dym. Ta cecha sprawia, że nadają się one doskonale do palenia w dużych pomieszczeniach, które szybko mogą wypełnić się wyjątkowym, kadzidlanym aromatem.
Jak używać kadzidełka stożkowego?
Użycie kadzidełek stożkowych jest proste i bardzo intuicyjne. Najważniejsze jest aby wybrać zapach, który lubimy. Możemy kierować się też intencją z jaką chcemy zapalić kadzidełko – może to być potrzeba relaksu, koncentracji czy uzupełnienie praktyk jogi i medytacji.
W wyborze zapachu kadzidełka stożkowego, może pomóc Ci ten wpis na naszym blogu -> Najładniejsze aromaty kadzidełek zapachowych
Jeśli mamy już wybrane konkretne kadziło, to wystarczy umieścić je w bezpiecznym miejscu, najlepiej na dedykowanej, żaroodpornej podstawce. Do palenia kadzidełek stożkowych można użyć także kadzielniczki, kominka zapachowego, drewnianego pudełka na kadzidła stożkowe, albo małej podstawki dołączonej często do kadzidełek.
Następnie należy podpalić czubek kadzidełka i poczekać, aż dobrze się rozżarzy. Jeżeli na kadzidełku widoczny jest płomień, należy go zdmuchnąć. W ten prosty sposób możemy cieszyć się niezwykle hipnotyzującym i pięknie pachnącym dymem unoszącym się z żarzącego się kadzidła.
Jak zgasić kadzidło stożkowe?
Podczas palenia kadzidełka stożkowego mogą wydarzyć się różne sytuacje losowe, kiedy to będziemy zmuszeni zgasić kadzidełko, zanim zdąży ono wypalić się samo. Czasami zapach kadzidełka może być dla nas zbyt intensywny – wtedy również można zgasić kadzidło szybciej.
Jak to zrobić? Zachowując szczególną ostrożność, wystarczy złapać kadzidełko od spodu (za jego grubszy koniec) i potrzeć rozżarzoną końcówkę o żaroodporne podłoże (np. Muszla Abalone do palenia kadzideł albo Podstawka pod kadzidła Czarna Misa ). Uważajcie jednak, ponieważ podpalone kadzidło stożkowe może być bardzo gorące! Tak zgaszone kadzidełko można bez problemu zapalić ponownie.
Bezpieczeństwo
Palenie kadzidełek może stać się prawdziwą przyjemnością i niezwykle aromatycznym rytuałem. Należy jednak przy tym zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pamiętajmy o tym, aby nie zostawiać palącego się kadzidła bez opieki, szczególnie jeśli w pomieszczeniu znajdują się zwierzęta lub dzieci.
Mamy nadzieję, że z naszym krótkim poradnikiem, używanie kadzidełek stożkowych będzie dla Was łatwym, bezpiecznym i przyjemnym doświadczeniem.