Biała szałwia - rytuał oczyszczania - Spokojny Umysł
Darmowa Dostawa Od 199 zł ✨
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
product
blank

Biała szałwia – rytuał oczyszczania

Praktyka okadzania świętymi i leczniczymi ziołami od wielu lat stosowana jest przez rdzennych Amerykanów. Tradycja okadzania była przekazywana z pokolenia na pokolenie, a dym świętych roślin w wielu kulturach ma wymiar symboliczny. To właśnie on często towarzyszy modlitwom wznoszonym do Stwórcy. Biała szałwia to jeden z podstawowych elementów, aby przeprowadzić skuteczny rytuał oczyszczania. Rdzenne społeczności traktują okadzanie np. szałwią białą […]

Praktyka okadzania świętymi i leczniczymi ziołami od wielu lat stosowana jest przez rdzennych Amerykanów. Tradycja okadzania była przekazywana z pokolenia na pokolenie, a dym świętych roślin w wielu kulturach ma wymiar symboliczny. To właśnie on często towarzyszy modlitwom wznoszonym do Stwórcy. Biała szałwia to jeden z podstawowych elementów, aby przeprowadzić skuteczny rytuał oczyszczania.

Rdzenne społeczności traktują okadzanie np. szałwią białą czy Palo Santo, bardzo ceremonialnie, to ważny rytuał służący oczyszczeniu duchowemu i pozbyciu się niechcianych wpływów.

Rytuał oczyszczania – moda czy głębsza potrzeba?

Smużenie po dzień dzisiejszy stosowane jest z powodzeniem przez wielu szamanów i uzdrowicieli, a także coraz chętniej praktykujemy je w naszych domach. Być może jest to spowodowane swoistą modą na ezoterykę, chociaż ja wolę myśleć, że jest to zasługa pogłębiania naszej świadomości, zwiększaniu uważności i większym skupieniu się na tym, co dzieje się wokół nas, co nas otacza. Najpopularniejszymi i najskuteczniejszymi naturalnymi kadzidłami, które najlepiej nadają się do rytuału oczyszczania są gałązki szałwii białej i drewienka Palo Santo.

W tym wpisie blogowym dowiesz się między innymi o tym czym jest biała szałwia i jak przeprowadzić rytuał oczyszczania białą szałwią. Przedstawione podpowiedzi krok za krokiem poprowadzą Cię do samodzielnego rytuału okadzenia szałwią. To właśnie rytuał oczyszczania sprawi, że pozbędziesz się z przestrzeni swojego domu i ciała, tego co już Ci nie służy i wprowadzisz więcej pozytywnej energii.

Kadzidła oczyszczające
Kadzidła oczyszczające

Szałwia biała – co to jest i skąd pochodzi?

Biała szałwia, pochodzi z południowo-zachodniej części Ameryki Północnej, najczęściej z Kalifornii i Meksyku. Rośnie w miejscach mocno nasłonecznionych i suchych. Salvia apiana, czyli nasza szałwia biała, to silnie rozgałęziony, wiecznie zielony krzak, który osiąga nawet do 1,5 metra wysokości! Liście białej szałwii charakteryzuje srebrnobiała barwa oraz niezwykły aromat, który unosi się po ich potarciu. Olejki eteryczne ukryte w tej niezwykłej roślinie, sprawiają, że jest ona ceniona nie tylko za swoje właściwości magiczne i oczyszczające, ale także jako kadzidło czy nieocenione wsparcie w aromaterapii i medycynie ludowej.

Według wierzeń, aby wykorzystać pełnie oczyszczających mocy białej szałwii, powinna być ona zbierana tylko w dobrej intencji i w taki sposób, który szanuje zarówno roślinę, jak i ziemię. Korzeń białej szałwii należy zostawić w ziemi, a po żniwach ważne jest, aby odmówić modlitwę dziękczynną.

Oczyszczanie szałwią białą właściwości

Oczyszczanie białą szałwią niesie ze sobą wiele pozytywnych korzyści. Jak powszechnie wiadomo to właśnie biała szałwia uważana jest za najskuteczniejsze kadzidło naturalne, które cenione jest za swoje działanie ochronne i oczyszczające.

Pomaga pozbyć się negatywnej energii, służy do oczyszczania pomieszczeń, idealnie oczyszcza przestrzeń w miejscu pracy, oczyszcza duszę i doskonale sprawdzi się jako wsparcie w oczyszczaniu mieszkania po poprzednich lokatorach lub po przebytej chorobie.

Wykonując okadzanie białą szałwią dbamy o higienę energetyczną zarówno swojej przestrzeni ciała jak i domu, pozostawiając wyłącznie wysokie wibracje przepełnione pozytywną energią.

Oczyszczanie pomieszczeń z bakterii, kurzu i pleśni

Jak się okazuje okadzanie szałwią pomaga usunąć bakterie nagromadzone w powietrzu, a to dzięki jej właściwościom antybakteryjnym. W dodatku osoby z alergicznymi objawami na kurz czy pyłki poczują zasłużoną ulgę. Złagodzenie objawów jest zasługą jonów ujemnych, które uwalniają się w momencie dymienia rośliny i neutralizują szkodliwe jody dodanie (między innymi roztocza, pleśń i kurz).

Szałwia biała – właściwości

Przeprowadzono badania, z których wynika, że szałwia w każdej postaci, czy to olejku wyekstrahowanego z liści świeżej szałwii, olejku eterycznego, dymu oraz wyciągu wodnego z suszu szałwii białej, wykazuje silne właściwości przeciwdrobnoustrojowe.

Piękny zapach tlącego się pęku białej szałwii poprawia funkcje poznawcze, jak również wyzwala poczucie ukojenia i spokoju, co prowadzi do podniesienia nastroju i zmniejszenia poziomu stresu. Co więcej, wspiera także intuicję i koncentrację, pobudza wyobraźnię i umysł do pracy. A ponadto poprawi jakość snu, łagodząc bezsenność.

Biała szałwia posiada silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Jej aromat wspomaga leczenie i zapobiega nawrotom infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. Inhalacje Salvia apiana pomagają usunąć zalegającą wydzielinę z dróg oddechowych, a także wspierają leczenie przeziębień czy bóle gardła.

Rytuał okadzania białą szałwią

Okadzanie to łatwy i przyjemnie pachnący sposób na energetyczne porządki i pozbycie się niekorzystnych wpływów.

Gdy przestrzeń jest oczyszczona łatwiej zaprosić i utrzymać w niej pozytywne energie

Szałwia biała do okadzania domu? Jak najbardziej tak! Oczyszczenie szałwią warto zastosować, gdy wprowadzasz się do nowego mieszkania lub domu. Co dzięki temu osiągniesz? Pomieszczenie po okadzeniu białą szałwią zostanie uwolnione z emocji i energii poprzednich właścicieli, a także z niekorzystnych sytuacji, które mogły się tam wydarzyć. To samo tyczy się nowych rzeczy czy np. używanych samochodów.

Biała szałwia okadzenie

Dobrą praktyką przed rozpoczęciem okadzania szałwią jest ustanowienie intencji. To poprzez dym kadzidła naturalnego, jakim jest biała szałwia, intencja zostanie wzniesiona i poprowadzona aż do Stwórcy.

Gdy Twoja intencja już wybrzmi najwyższy czas przygotować naczynie po to, by popiół mógł bezpiecznie opaść. Możesz użyć muszli z piękną perłą, którą znajdziesz w naszym Spokojnym sklepie. Ważne, aby było to naczynie żaroodporne, które pomoże Ci zadbać o bezpieczeństwo w trakcie i po zakończeniu rytuału. A teraz otwieramy okna, by tędy, to co negatywne, mogło wyjść.

Pora zapalić pęk liści. Zazwyczaj po około 20 sekundach płomień sam zgaśnie, a jeśli to się nie wydarzy po prostu zdmuchnij go i pozwól, by liście rośliny tliły się. Dym będzie unosił się w górę.

Biała szałwia to święta roślina rdzennych mieszkańców Ameryki, miej więc świadomość jej wzniosłych właściwości i tradycji, otocz ją proszę szczególną dbałością i traktuj z szacunkiem!

Pęk liści białej szałwii

Biała szałwia oczyszczanie domu

Jak oczyścić dom białą szałwią? Oczyszczanie domu białą szałwią rozpocznij przy drzwiach wejściowych  i poruszaj się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Szczególną uwagę skieruj na obszar w rogach, czy przed lustrem. Pozwól, aby oczyszczający dym białej szałwii unosił się swobodnie i dotarł również do szaf i zakamarków za drzwiami. To w tych miejscach lubią kumulować się negatywne energie.

Jeśli zależy Ci, by wzmocnić efekt oczyszczania dołącz do rytualnych ceremonii intonowanie mantr lub modlitwy.

Po zakończeniu oczyszczania warto dobrze przewietrzyć mieszkanie ze złej energii skumulowanej w kadzidlanym dymie i udać się na krótki spacer. Dobrym pomysłem jest także świeca lub kadzidełko zapachowe– energia nie lubi pustki, więc w miejsce złej energii warto wprowadzić dobrą energię w najczystszej postaci. Zapalona świeca, najlepiej w konkretnym kolorze i z odpowiednią intencją, jest więc idealnym uzupełnieniem tego niejako magicznego rytuału.

Jeśli zainteresował Cię temat kadzidełek zapachowych, polecam Ci przeczytać np. TEN artykuł na naszym blogu, z którego dowiesz się jakie są najlepsze kadzidełka zapachowe.

Kadzidełka patyczkowe biała szałwia
Kadzidełka patyczkowe biała szałwia

Biała szałwia oczyszczanie aury

Biała szałwia doskonale nadaje się również do oczyszczania pola energetycznego osób, między innymi ze złych energii. Jeśli chcemy oczyścić siebie lub kogoś – okadzamy się od ziemi do głowy, boki, przód oraz z tył ciała. Można również zataczać przy tym koła w lewą stronę, tam gdzie znajdują się główne czakry. Po zakończeniu rytuału, możemy wykąpać się w wodzie, dodając do niej szczyptę soli.

Oczyszczanie szałwią a dym

Z dymu można „wyczytać” ciekawe informacje. Lekki i cienki dym wskazuje na to, iż przestrzeń jest wystarczająco harmonijna i czysta. Natomiast biały, zwijający się i gęsty dym, świadczy o tym, iż ta magiczna roślina neutralizuje spore pokłady negatywnej energii. Dzięki uważnej obecności i obserwacji dymu w trakcie okadzania można dostrzec obszary, które wymagają dłuższej pracy i interwencji oczyszczającego pęku białej szałwii.

Jak gasić białą szałwię?

Pozwól białej szałwii samoczynnie wypalić się, nie powstrzymuj tego procesu. Mówi się, że pęk liści sam przestanie się tlić wówczas, gdy energia zostanie oczyszczona. Jeśli jednak zdecydujesz się na wcześniejsze zakończenie rytuału, do zgaszenia białej szałwii, możesz zastosować następującą wskazówkę – wciśnij czubek pęku szałwii w naczynie odporne na ogień, wykorzystując do tego np. przepiękną Kamienna podstawka pod kadzidła z kamyczkami.

Mimo wszystko unikaj użycia wody do gaszenia rozżarzonej białej szałwii (zastosuj tylko w sytuacji awaryjnej), gdyż ta czynność może utrudnić ponowne jej rozpalenie.

Kiedy zakończysz rytuał podziękuj świętej roślinie za wszystko to, co się dokonało i odłóż ją do naczynia.

Podstawka żaroodporna 

 

Oczyszczanie szałwią białą – jak często?

Tu nie ma przyjętej jednej i słusznej zasady. Wszystko zależy od Ciebie, Twojej intuicji i potrzeb, jak również kondycji psycho-emocjonalnej.

Znakiem, który zasygnalizuje potrzebę na okadzanie białą szałwią będzie uczucie spadku energii, braku motywacji, zamartwianie się, stres czy uczucie niepokoju. Są to sytuacje, gdy intuicyjnie wyczuwasz w domu, czy wokół siebie ciężkość i takie poczucie, że „coś wisi w powietrzu”. W takim wypadku nie zwlekaj, to odpowiedni czas na okadzenie białą szałwią.

Gdzie można kupić białą szałwię?

Szałwia biała do oczyszczania dostępna jest w naszym Spokojnym sklepie. U nas znajdziesz ją w formie aromatycznych gotowych pęków bądź suszonych liści. Pęki białej szałwii możesz kupić w 3 rozmiarach małyśredni, duży lub z dodatkiem innych ziół, jak np. z  eukaliptusem czy lawendą.

Dla fanów innych kadzidlanych rytuałów, mamy także kilka ciekawych propozycji z zapachem białej szałwii w roli głównej. Możecie spróbować naszych kadzidełek stożkowych lub klasycznych kadzidełek patyczkowych.

Biała szałwia pęk liści (mały)