Słów kilka o marce Dworzysk Lawendowe Pole - Spokojny Umysł
Darmowa wysyłka od 150 zł
blank

Słów kilka o marce Dworzysk Lawendowe Pole

W Spokojnym zbieramy nie tylko wyjątkowe i organiczne produkty, które produkowane są w zgodzie z naturą. Ważni są też ludzie, którzy tworzą te produkty. Marka Dworzysk Pole Lawendy jest właśnie taką marką.

Co to jest Dworzysk?

Dworzysk to miejscowość na Podlasiu. Znajduje się w miejscu, w którym puszcza Knyszyńska otwiera się na piękne pola i łąki. To właśnie tam mieszkają Ula i Grzegorz Kopciewscy – twórcy tego wyjątkowego miejsca oraz wyjątkowych produktów.

Ula i Grzegorz poszukiwali swojego miejsca z dala od miasta. Trafili do miejscowości Dworzysk i tu zostali.

„To tu mieszkamy, uprawiamy lawendę uczymy się o nią dbać, poznajemy jej właściwości. Tu jest nasza przestrzeń, w której powstają pomysły na produkty.”

– Ula i Grzegorz Kopciewscy

Swoją działalność rozpoczęli w 2010 roku od posadzenia 200 sadzonek różnych lawendowych roślinek. Dziś ich pole ma ponad 1000 krzewów różnych odmian lawendy.

Jednak co najważniejsze nie jest to uprawa na masową skalę. Dworzysk nie używa sztucznych nawozów. Ich lawenda rośnie w czystym, skąpanym słońcem miejscu – czy może być coś lepszego?

Dlaczego ta marka w Spokojnym?

Lawenda jest jedną z tych roślin, które można powiedzieć symbolizują relaks, rozluźnienie i odpoczynek. O to też chodzi w Spokojnym. Chcemy, w tym zabieganym świecie, przypominać o istocie spokoju i odpoczynku.

Bardzo podobny cel ma Dworzysk Pole Lawendy. Ich produkty po prostu emanują spokojem i ciszą miejsca, z którego pochodzą.

„Spokój i ciszę zamykamy w smaku herbat ziołowych i zapachu kosmetyków.”

– Ula i Grzegorz Kopciewscy

Przyjrzyjmy się teraz trochę bliżej niektórym produktom Dworzyska. Grzesiek i Ula tworzą produkty zawierające lawendę t.j. mieszanki ziołowe, kosmetyki z lawendą.

Szczególnie godne polecenia są:

Herbatka na Dzień Dobry, która idealnie nadaję się na początek dnia, swoim smakiem przenosi nas na letnią łąkę.

Kolejną mieszanką jest herbatka Na Zdrowie – znakomicie łagodzi objawy zmęczenia. Dzięki owocom dzikiej róży, które zawierają duże ilości witaminy C, świetnie wzmacnia i regeneruje organizm.

Ostatnim produktem zasługującym na wyróżnienie jest ich naturalny balsam łagodzący o ziołowym aromacie. Zawiera w sobie wysokiej jakości oleje, masła roślinne, wosk pszczeli oraz oczywiście lawendowy olejek eteryczny.

Dlaczego zwykła lawenda jest tak niezwykła?

Lawenda stosowana była już w starożytności. Znana była z działania oczyszczającego, łagodzącego i przeciwbólowego. Co najważniejsze, przez te wszystkie lata nigdy nie została zapomniana. To jedynie potwierdza istotność tej rośliny w życiu ludzi.

Spożywanie lawendy, na przykład w formie przyprawy, wycisza, uspokaja, reguluje pracę układu trawiennego, wzmacnia krążenie i wzmacnia system nerwowy.

Lawenda w aromaterapii ma działanie antydepresyjne, uspokajające, łagodzi stany lękowe. Jest polecana w stanach ogólnego osłabienia i wyczerpania. Poduszeczki wypełnione lawendą pomagają w spokojnym śnie.

Wygląd lawendy, jej piękny, słodki zapach i dobroczynne działanie na organizm sprawiają, że w dalszym ciągu jest szeroko stosowana.

Dlaczego produkty Dworzyska są tak wyjątkowe?

Przede wszystkim są to produkty ekologiczne, uprawiane w niewielkich ilościach. Pochodzą z malowniczego i czystego regionu Polski na Podlasiu. Co więcej, produkty Dworzyska są pięknie i ekologicznie pakowane, przez co nadają się znakomicie na prezent dla najbliższych.

Najważniejsze jest jednak to, że naturalne mieszanki ziołowe i inne produkty Dworzyska pomagają w zredukowaniu napięcia i stresu organizmu.

„Dbamy o jakość i estetykę produktów, żeby klienci używając je mogli zatrzymać się na chwilę i odprężyć, zadbać o siebie.”

– Ula i Grzegorz Kopciewscy

Na zakończenie

Bardzo się cieszymy, że produkty Dworzysk pojawiły się na półkach Spokojnego. To idealny przykład marek, które kochamy – są lokalne, ekologiczne, produkowane na niewielką skalę i co najważniejsze wspierają nasze zdrowie i spokojny umysł.