Magia kamieni naturalnych w biżuterii - Spokojny Umysł
Darmowa Dostawa Od 199 zł ✨
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
product
blank

Magia kamieni naturalnych w biżuterii

Kamienie naturalne mają w sobie coś niepojętego. Chyba wszystkie osoby, którym pokazujemy nasze kamienie zachwycają się ich wyglądem i historiami o ich pochodzeniu. Biżuteria z kamieni naturalnych to jednak coś jeszcze bardziej unikalnego. To przedmioty, które są z Tobą blisko przez cały dzień otaczając Cię dobrą energią. Pozwól, że opowiem Ci dlaczego biżuteria z kamieniami naturalnymi ma w sobie wyjątkową moc.

Dlaczego biżuteria z kamieni?

Biżuteria z kamieni naturalnych jest nieoczywista i zawsze przyciąga wzrok swoją wyjątkowością i naturalnym wyglądem. To ponadczasowe przedmioty, które nie tracą na swoim charakterze. Znakomicie dopełniają strój i dodają osobie je noszącej nieoczywistego stylu. Podkreślają też duszę i osobowość właścicielki.

To co najbardziej lubię w samych kamieniach to ich unikalność. Mają w sobie mnóstwo cudownych szczegółów. Wystarczy przyjrzeć się im z bliska, pod innym kątem lub w trochę innym świetle a dostrzeżesz ich zupełnie nowy, głębszy wymiar.

Jest jednak coś poza ich wyjątkowym wyglądem i unikalnością co czyni je wyjątkowymi; dla niektórych są pewnego rodzaju amuletem o dobroczynnym działaniu.

Symboliczne znaczenie kamieni

Mówi się, że kamienie mają w sobie moc i wyjątkowe właściwości. Każdemu kamieniowi przypisuje się inne mistyczne działanie. Jest to oczywiście sprawa bardzo indywidualna, ponieważ jest związana z naszymi indywidualnymi przekonaniami oraz indywidualną wrażliwością. 

Mówiąc prościej każdy z nas inaczej odbiera, odczuwa otaczający nas świat. Dla jednej osoby energia kamieni jest w oczywisty sposób wyczuwalna. Dla kogoś innego będzie czymś tajemnym, trudno dostępnym i niezrozumiałym.

Dla nas kamienie naturalne i biżuteria z tych kamieni są czymś niepojętym. Codziennie obserwujemy to na twarzach osób, które je dotykają i przymierzają.

To czego jesteśmy pewni, to że kamienie mogą dla każdego być pewnego rodzaju symbolem. Czymś co przypomina o ważnych dla nas wartościach takich jak spokój, miłość, równowaga, przebaczenie, uważność i tak dalej. Widząc je w naszym otoczeniu lub jako biżuteria na ciele, możemy wracać myślami do tych wartości, przypomnieć sobie jak są dla nas ważne. Ten aspekt sprawia, że kamienie mogą w namacalny sposób wprowadzić wiele dobra do naszego życia. Pełnią wtedy rolę swoistej “przypominajki”. Czy może być piękniejszy i bardziej unikalny sposób na pamiętanie o tym co dla nas najważniejsze?

Który kamień wybrać?

Każdy Kamień jest wyjątkowy i niesie unikalne przesłanie. Często pytacie nas, który z nich wybrać. Warto oczywiście zacząć od książek, które podpowiedzą nam wiele na ich temat. Nie bazuj jednak wyłącznie na tym co podpowiadają Ci książki. To o czym piszą autorzy to ich subiektywne odczucia; mogą pokryć się z Twoimi ale nie muszą.

Jednak pamiętaj, że najlepszym sposobem na wybór kamieni jest poprzez kontakt z nimi. Najlepiej wziąć je do dłoni, zamknąć oczy i spróbować to wyczuć. Może również przemówić do Ciebie po prostu ich strona estetyczna; czyli to jak wyglądają, ich kształt i uczucie w dłoni gdy je trzymasz.

Rękodzielnicy, których uwielbiamy

W Spokojnym zakochaliśmy się w kilku wyjątkowych markach tworzących biżuterię z kamieni naturalnych. 

Naszą ulubioną jest Myshen Ya. Te przedmioty mają w sobie duszę. Są po prostu wyjątkowe i magiczne. Poza naszyjnikami, bransoletkami (również męskimi) i kolczykami Myshen Ya wykonuje również cudowne podajniki do Rapee. Polecamy sprawdzić wszystkie jej przedmioty.

Harmony Bijou to inny wymiar biżuterii z kamieni naturalnych. Jej dzieła są lekkie i niezwykle delikatne. Są idealne dla kogoś kto lubi przedmioty niepowtarzalne i minimalistyczne.

Książki o kamieniach, które polecamy

Jeśli czujesz, że potrzebujesz godnego zaufania źródła aby wejść w temat kamieni naturalnych to bardzo polecamy tych kilka książek.

Nasza ulubiona książka to Potęga Kamieni Emmy Lucy Knowles. Ta książeczka zawiera wiele praktycznych informacji o właściwościach różnych kryształów i kamieni szlachetnych. Dowiesz się jakie kamienie są idealne dla Ciebie. Jest też sporo informacji jak stosować kamienie w medytacji i gdzie najlepiej położyć aby wspierały Cię każdego dnia.

Kolejną książeczką, którą lubimy jest Uzdrawiająca moc kryształów Hazel Raven. Pani Hazel skupia się w niej na energii kryształów. Dowiesz się z niej jak kierować ich korzystną mocą i jak odkryć ich pełne działanie.

Dwie ostatnie książki, które chcieliśmy polecić to Leksykon uzdrawiania kryształami Karen Frazier oraz Moc kryształów Kiery Fogg. Obie skupiają się na energetycznym aspekcie kamieni oraz na tym jak pracować z kamieniami aby wydobyć ich moc.

Podsumowanie

Każdy powinien odkryć świat kamieni i oraz biżuterii z kamieni naturalnych. To połączenie natury, symboliki, piękna i magii, które ciężko znaleźć gdziekolwiek indziej. Nawet jeśli nie odczuwasz energii kryształów i kamieni szlachetnych warto wprowadzić je do swojego życia jako swoistą przypominajkę o wartościach ważnych dla nas wszystkich.