Kilka słów o marce WellB - Spokojny Umysł
Złóż zamówienie za min. 150 zł i ciesz się darmową dostawą.
blank

Kilka słów o marce WellB

Pozwól, że przedstawię Ci markę WellB. W tym wpisie dowiesz się skąd wziął się pomysł na ten projekt, dlaczego tak ważne jest dla WellB rękodzieło i dbanie o środowisko naturalne. Powiem  też dlaczego akurat ta marka tak świetnie pasuje do Spokojnego i które produkty WellB są według nas najlepsze. Jeśli interesują Cię odpowiedzi na te pytania to zapraszamy do lektury… […]

Pozwól, że przedstawię Ci markę WellB. W tym wpisie dowiesz się skąd wziął się pomysł na ten projekt, dlaczego tak ważne jest dla WellB rękodzieło i dbanie o środowisko naturalne. Powiem  też dlaczego akurat ta marka tak świetnie pasuje do Spokojnego i które produkty WellB są według nas najlepsze. Jeśli interesują Cię odpowiedzi na te pytania to zapraszamy do lektury…

Jak to wszystko się zaczęło?

WellB to pięknie i praktycznie zaprojektowane poduszki dla ludzi poszukujących chwili oddechu wśród natłoku codziennych spraw. To marka dedykowana świadomemu życiu i uważności.

Wszystko zaczęło się od marzenia aby tworzyć produkty wartościowe dla ludzi, aby poprawić jakość ich życia i wprowadzić trochę więcej przyjemności do dnia codziennego. To marzenie zapoczątkowało markę WellB. 

„Na początku była chęć tworzenia wartościowych produktów, które pomogą ludziom poprawić ich życie i uczynić je przyjemniejszym.”

WellB to polska firma, która wspiera rękodzieło. Wszystkie produkty WellB czyli poduszki, wałki do jogi, medytacji i relaksacji, tworzone są ręcznie. Najprawdopodobniej dlatego w przedmiotach WellB, można wyczuć tę wyjątkową, twórczą energię.


Dlaczego warto kupować rękodzieło?

Osobiście uwielbiam w rękodziele to, że bezpośrednio wspieram twórczość i osoby tworzące. Za każdym razem gdy kupujemy przedmioty od rękodzielnika, fascynuje mnie wyjątkowa energia, która bije od tych ludzi. W ich oczach widać błysk pasji i zamiłowania do swojej pracy oraz dumę ze swojego dzieła. Poczucie wspierania czegoś tak pięknego jak tworzenie i kontakt z ludźmi od których emanuje pasja sprawia, że aż chce się częściej wspierać rękodzielników.

Będąc świadomym konsumentem warto wspierać naszych rodzimych twórców i ich projekty ze względu na aspekt ekologiczny. Wielu rękodzielników jest świadoma swojego śladu węglowego, przez co zwracają szczególną uwagę na pochodzenie półproduktów czyli tkanin, wypełnień itd. Dodatkowo, kupując w taki sposób zmniejszamy długość drogi jaką półprodukty i finalny produkt musi przejść aby trafić do odbiorcy. WellB pozyskuje łuskę gryki i niezbędne tkaniny lokalnie. Wszystkie ich produkty wykonywane są też lokalnie w Polsce. 

Warto pamiętać, że kupując produkty handmade nabywasz rzecz unikalną. Nawet jeśli twórca powiela jeden wzór w jakiejś ilości produktów to każdy z nich delikatnie różni się od pozostałych. To nadaje przedmiotom handmade wyjątkowego charakteru. To zupełnie inny poziom doświadczania przyjemności z przedmiotów.

Dodam też, że produkty ręcznie wykonywane nigdy nie są tworzone na masową skalę. Oczywistym ograniczeniem jest moc przerobowa jednej czy kilku osób. Ponadto, osoby tworzące swoje przedmioty, odkrywają w czasie pracy nowe materiały, pojawiają się im pomysły na modyfikacje i zmiany w procesie wytwarzania itd. Także, nawet jeśli osoba całe życie tworzy rękodzieło to będzie ono ewoluowało wraz z twórcą. To wszystko jeszcze bardziej wpływa na wyjątkowość i unikalność takich przedmiotów.

Dbamy o środowisko naturalne

Jak już wspomniałem, produkty WellB powstają z szacunku do rękodzieła i środowiska naturalnego. Są projektowane i wytwarzane w Polsce. Do ich tworzenia wykorzystywana jest głównie lokalnie pozyskana, organiczna łuska gryki z polskich gospodarstw rolniczych oraz ekologiczne i nadające się do recyklingu tkaniny. Większość surowców pochodzi od polskich producentów, a poduszki szyje lokalny zakład krawiecki.

„Z szacunku do rękodzieła i środowiska naturalnego w trosce o wewnętrzny spokój.”

Niestety nie można tego samego powiedzieć o rzeczach produkowanych masowo w halach produkcyjnych. Jak wiemy, duże firmy na pierwszym miejscu stawiają zysk a nie wartości takie jak ekologia, kreatywność czy jakość. 

Dlaczego ta marka w Spokojnym?

Chcemy w Spokojnym wspierać lokalne marki czyli projekty realizowane przez ludzi pracujących blisko nas. Jest to oczywiście związane z ekologią (produkty nie muszą pokonywać długiej drogi) ale również wspieraniem małych, lokalnych twórców. 

Naszą misją w Spokojnym jest wprowadzanie więcej spokoju i uważności do życia ludzi. Staramy się promować umiejętność odprężania i aktywnego relaksu aby czuć się lepiej każdego dnia. Bardzo podobnie jest z WellB – po prostu idealnie się dobraliśmy. 

Jak wspominałem wcześniej, marka WellB powstała z szacunku dla rękodzieła. Ich produkty produkowane są w Polsce przez mały, lokalny zakład krawiecki prowadzony głównie przez Panie. Wynikiem ich pełnej zamiłowania pracy są cudne wałki i poduszki, które widzicie na półkach Spokojnego.

„Misją WellB jest rozpowszechnienie umiejętności odprężenia i aktywnego dążenia do dobrego samopoczucia w codziennym życiu.”

W Spokojnym zależy nam, aby generować jak najmniej odpadów. Dlatego tak ważny jest dobry wybór marek, które wprowadzamy do oferty Spokojnego. Wszystkie produkty WellB tworzone są tak aby jak najdłużej spełniały swoją funkcję, jednocześnie zachowując swój piękny wygląd. Większość poduszek WellB ma wypełnienie z gryki, które można śmiało wyrzucić do swojego ekologicznego pojemnika na odpady, gdy poduszka lub inny produkt WellB się zużyje. 

Część zespołu Spokojny zajmuje się projektowaniem; wzornictwem, ilustracją, grafiką, interakcją itd. Uwielbiamy dobry design. Dlatego też od razu pokochaliśmy minimalizm i wielofunkcyjność produktów WellB. Doceniamy, że ich produkty zaprojektowane są z myślą o trwałości. Ich wszystkie produkty są tworzone tak, aby były użyteczne i dawały użytkownikom jak najwięcej przyjemności.

„Dbamy o uczciwe i sprawiedliwe tworzenie produktów. Nasi producenci i rolnicy otrzymują uczciwą cenę za produkty i pracę, co jest wyrazem naszego szacunku dla ich pracy i czasu.”

Dlaczego zwykła poduszka jest tak niezwykła?

Poduszki pomagają dbać o zdrowie fizyczne oraz psychiczne ułatwiając jogę, medytację i relaksację. Są znakomitym wsparciem podczas praktyki jogi, relaksacji ale też świetnie sprawdzają się w czasie wykonywania czynności takich jak czytanie, siedzenie czy spanie.

To fascynujące, że dzięki tak prostym produktom jak wałki i poduszki można poprawiać jakość regeneracji, rozluźnienia i snu, które w naturalny i skuteczny sposób regulują nasz organizm. Naprawdę warto korzystać z tych dobrodziejstw. 

Często wartość snu doceniamy, dopiero po kilku nieprzespanych nocach. Wtedy najwyraźniej widać jaki wpływ ma sen na koncentrację, poziom energii, nastrój czy produktywność. Po zdrowo przespanej nocy, kontrast w samopoczuciu pokazuje nam jaką wartość ma sen – wiele razy sprawdziliśmy to na sobie.

Poduszki i wałki z gryką to bardzo stary, domowy sposób na poprawę jakości wypoczynku oraz łagodzenie dolegliwości związanych ze zmęczeniem czy nagromadzeniem napięć w ciele. Często stare i proste metody dają najlepsze rezultaty. Poduszki roślinne są tego dowodem.

Znamy historię ludzi, którzy cierpieli na chroniczne niewyspanie i zmęczenie do momentu wprowadzenia poduszek z naturalnym wypełnieniem. Łuska gryki na przykład dostosowuje się do ciała i dzięki temu pozwala wygodnie się ułożyć – niezależnie od pozycji, którą przyjmujemy. Dzięki temu mięśnie i tkanki mogą w końcu się rozluźnić. Słyszeliśmy też historie o tym, że dzięki poduszkom roślinnym zmniejszyły się różne bóle – nawet te migrenowe. Głęboki sen, jest czasem najlepszym lekarzem. Zwykła poduszka może dać niewiarygodne rezultaty.

 

Który produkt od WellB polecamy najbardziej?

Zawsze bardzo polecamy poduszkę księżycową od WellB. Jest bardzo uniwersalna; nadaje się do medytacji, relaksacji, poprawy pozycji siedzącej a nawet może posłużyć jako poduszka obciążeniowa. Pamiętajcie jednak, że ta poduszka nie jest najlepsza do ćwiczeń otwierających klatkę piersiową. Do tego rodzaju ćwiczeń najlepiej nadaje się duży wałek z gryką.

Duży wałek jest świetny do wspierania praktyki jogi chociażby podczas wspomnianych wcześniej ćwiczeń otwierających klatkę piersiową. Będzie też świetnie sprawdzał się w trakcie rehabilitacji czy relaksacji. Jaka różnica jest pomiędzy dużym i małym wałkiem? No więc, duży wałek najlepiej sprawdza się jako podparcie tułowia. Można korzystać też z niego jako podparcie nóg, gdy leżymy czy śpimy na wznak. Wałek sprawdza się idealnie w trakcie codziennych sesji relaksacyjnych w domu czy w biurze. Alternatywnie może też posłużyć jako poduszka do medytacji dla osób które nie są zbyt elastyczne w stawach biodrowych i kolanowych.

Bardzo ciekawym produktem w ofercie WellB są poduszki kopertowe. Są wykonane z pianki poliuretanowej, która nadaje tym poduszką sporą sztywność. Dzięki temu nadaje się idealnie jako podparcie pod klocki albo wałek do jogi, czy też krawędź łóżka – dzięki temu pomaga uzyskać mniejszy kąt nachylenia tułowia. Świetnie wspiera osoby z małą elastycznością w plecach – w szczególności w odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz w barkach.

Warto też wspomnieć, że wszystkie poduszki i wałki WellB mają zdejmowany zewnętrzny pokrowiec dzięki czemu dużo łatwiej jest dbać o ich czystość.

Na zakończenie

Warto w swoim domu a nawet biurze stworzyć wygodną przestrzeń do odpoczynku, relaksacji, praktyki jogi i oczywiście snu. Rośliny od są nam bliskie od wielu lat – rosły przecież tuż obok nas. Często czujemy intuicyjnie, że natura podsuwa nam najlepsze rozwiązania. A roślinne produkty WellB są tego idealnym przykładem.