Kamienie zodiakalne - Spokojny Umysł
-10% Na Walentynki ❤️ Zobacz
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages
product
blank

Kamienie zodiakalne

Bez wątpienia ta sama siła, która stworzyła wszechświat, stworzyła także i nas, ludzi. Ta zależność sprawia, że jesteśmy praktycznie nierozerwalnie powiązani z energią kosmiczną i siłami natury. Wielu ludzi wierzy, że jeżeli zgłębimy te łączące nas zależności, będziemy w stanie lepiej zrównoważyć swoją energię oraz przywrócić harmonię w naszym ciele i całym życiu. 

Od stuleci ludzi fascynuje kosmos, planety i wszechświat. Wraz z postępem nauki dowiadujemy się na ten temat coraz więcej, ale wszechświat wciąż ma przed nami mnóstwo tajemnic. Dziś ruch planet i ich oddziaływanie na nasze życie wielu ludzi łączy ze znakami zodiaku, a to prowadzi do tematu naszego artykułu, jakim są kamienie zodiakalne.

W astrologię można wierzyć lub nie, większość z nas może traktować ją z przymrużeniem oka, ale bez wątpienia każdy przeczytał chociaż raz w życiu swój horoskop i zapoznał się, przynajmniej pobieżnie, z opisem i symbolami swojego znaku zodiaku. I wielu ludzi znalazło w tych opisach chociaż odrobinę prawdy, która zgadzała się ze stanem rzeczywistym.

Co ciekawe, znaki zodiaku zostały wyznaczone już w starożytności. W Babilonie, 2500 lat temu podzielono ekliptykę, czyli wielki okrąg nieba, na 12 równych części. Każdą z tych części nazwano zgodnie z gwiazdozbiorem, który znajdował się najbliżej.

Znaczenie planet w astrologii

W chwili, kiedy przychodzimy na świat, wszystkie planety, a także księżyc i słońce znajdują się w konkretnym położeniu. Ich pozycja reprezentowana jest przez znaki zodiaku w horoskopie urodzeniowym. Ta pozycja niejako wpływa również na nasze życie – niektórzy wierzą, że dane znaki zodiaku odznaczają się konkretnymi cechami charakteru, różną żywiołowością czy priorytetami w życiu. Oczywiście nie jest to regułą, ale utarło się, że np. Barany są odważne, aktywne i agresywne, a ich planetą jest potężny i ognisty Mars. Z kolei planeta miłości i piękna, czyli Wenus jest patronką zodiakalnych Wag, które są wrażliwe, empatyczne i spokojne.

Oczywiście konkretne planety są tylko niejako symbolami znaków zodiaku – tak naprawdę, każda z planet ma większy lub mniejszy wpływa na każdego z nas.

Planety – patronki są często połączone z różnymi żywiołami, kolorami, liczbami i oczywiście kamieniami naturalnymi.  

Tak więc można powiedzieć, że rodząc się, dostajemy w prezencie do Wszechświata cały “pakiet” talizmanów, symboli i szczęśliwych znaków. Podążając za tymi wskazówkami i łącząc się z energią kryształów czy planet, możemy udoskonalić bieg naszego życia i wznieść się na wyższy poziom świadomości.

Historia kamieni zodiakalnych

Kamienie zodiakalne na początku były nazywane kamieniami urodzinowymi. Ich historia sięga czasów biblijnych. Już z Księgi Wyjścia możemy dowiedzieć się, że pierwszy kapłan Izraelitów posiadał pektorał, czyli wyjątkowy napierśnik z 12 kamieniami naturalnymi.

“Zrobisz też napierśnik wyroczny (…) Osadzisz na nim zestaw z drogich kamieni w czterech rzędach: pierwszy rząd to rubin, topaz i szmaragd; drugi rząd to karbunkuł, szafir i beryl. Trzeci rząd to opal, agat i ametyst. Czwarty rząd to chryzolit, onyks i jaspis. Osadzone będą w oprawach ze złota. A kamieni tych będzie, według imion synów izraelskich, dwanaście, według ich imion; na każdym będzie wyryte jak na pieczęci imię jednego z dwunastu plemion.”
(Wj, 28,15-21)

Wymienione w Księdze Wyjścia kryształy i minerały miały reprezentować głównie dwanaście plemion Izraela, ale wiemy, że miały one także swoją moc. W tradycji chrześcijańskiej niezwykle popularne stało się noszenie przy sobie wszystkich dwunastu kamieni. Z biegiem czasu zaczęto nosić tylko te kamienie, które odpowiadały danemu miesiącowi, a stąd już bardzo blisko do naszych kamieni zodiakalnych.

Filozofowie żyjący na początku naszej ery, tacy jak Filon z Aleksandrii, Józef Flawiusz, św. Hieronim ze Strydory czy św. Tomasz z Akwinu, coraz częściej łączyli dwanaście kamieni szlachetnych umieszczonych na pektorale opisanym w Księdze Wyjścia z dwunastoma znakami zodiaku.

Przez wieki konkretne kamienie zodiakalne nieco się zmieniły i ewoluowały, aż w XVIII wieku w Polsce nastąpiła ostatnia i najważniejsza zmiana. Żydowscy handlarze, którzy trudnili się sprzedażą kamieni naturalnych w Polsce, wymyślili sposób jak skutecznie zwiększyć sprzedać. Mianowicie postanowili połączyć wybrane kryształy i minerały z miesiącem urodzenia. Kierowali się przy tym popytem i możliwościami rynku, ale mieli także na uwadze tradycyjne wierzenia. Pielęgnowali oni bowiem w ten sposób pamięć o dwunastu plemionach Izraela oraz  o ucieczce Izraelitów z Egiptu.

Dzięki temu pomysłowi biżuteria z kamieniami zodiakalnymi zyskała ogromną popularność w całej Polsce. W XIX wieku polscy imigranci przywieźli ten zwyczaj do wielu europejskich krajów oraz między innymi do Stanów Zjednoczonych. Tam przemysł jubilerski szybko podłapał ten trend i z wielkim optymizmem wprowadził go na rynek. 

W 1912 roku w Stanach Zjednoczonych, Narodowy Związek Jubilerów przedstawił oficjalną listę konkretnych kamieni przyporządkowanych do miesiąca urodzin, która po delikatnych modyfikacjach, aktualna jest po dziś dzień.

Kamienie zodiakalne

Każdy znak zodiaku charakteryzuje się specyficznymi cechami charakteru, upodobaniami czy wyjątkowymi zdolnościami i predyspozycjami. Sprzyjające nam kryształy i minerały mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na energię danego znaku zodiaku, wzmocnić jego zalety i pomóc uporać się z wadami. Warto korzystać z ich mocy i energii, a dzięki temu dążyć do osiągnięcia równowagi i harmonii ze Wszechświatem.

Baran (21.03 – 20.04)

Kamienie zodiakalne: jaspis, heliotrop, rodonit, hematyt, ametyst, karneol, diament, krzemień pasiasty

Osoby urodzone pod znakiem Barana są nieustraszone, entuzjastyczne i bardzo ambitne. To urodzeni liderzy, którzy swoje zadania wykonują z pasją, poświęceniem i determinacją. 

Baranom przypisywany jest jaspis, który zapewnia pewność siebie i energię. Z Baranem mocno związany jest także diament, najtwardszy ze wszystkich, kamień siły, który rozbudza w Baranach wewnętrznego wojownika i pomaga osiągnąć zamierzone cele.

Byk (21.04 – 20.05)

Kamienie zodiakalne: kwarc różowy, agat, malachit, bawole oko, chalcedon, szmaragd

Byki, za sprawą swojej planety – patronki, czyli Wenus, uwielbiają luksus i piękne rzeczy. Ich celem jest dostatnie i wygodne życie, a aby to osiągnąć, potrafią być bardzo zdeterminowane. Byki często są również zaborcze i zazdrosne. 

Kwarc różowy, czyli kamień sprzyjający Bykom, to symbol zaufania, uczciwości i czystości. Potęguje on dodatkowo determinację i wzmacnia cierpliwość.

Bliźnięta (21.05 – 21.06)

Kamienie zodiakalne:  agat, tygrysie oko, jaspis, kamień księżycowy, turkus, cytryn, chryzokola, perła

Zodiakalne bliźnięta to często osoby elastyczne, wszechstronne i kreatywne. Nienawidzą monotonii i nudy, wciąż szukają nowych wyzwań. Bliźnięta są urodzoną duszą towarzystwa i lubią popisywać się swoją wiedzą.

Kamień czuwający nad osobami urodzonymi spod znaku Bliźniąt, to agat. Pomaga on twardo stąpać po ziemi i uspokoić nieco natłok myśli. Agat dodaje także Bliźniętom odwagi i witalności, wyostrza wzrok, a także chroni przed negatywnymi wpływami i stresem.

Rak (22.06 – 22.07)

Kamienie zodiakalne: opal, karneol, awenturyn, jaspis, jadeit, amazonit, rubin, nefryt, chalcedon

Raki to osoby o wyjątkowej intuicji. Potrafią one szybko i trafnie odczytać energię i atmosferę panującą w pomieszczeniu, do którego wchodzą. Tak samo celnie określają aurę osoby, z którą się spotykają. Osoby urodzone spod znaku Raka są bardzo emocjonalne i sympatyczne, mają także wyjątkową wyobraźnię. Są jednak powściągliwe i często ukrywają swoje wnętrze przed światem zewnętrznym.

Opal, czyli ich główny kamień zodiakalny, pomaga Rakom skupić się na chwili obecnej, na życiu tu i teraz, bez rozpamiętywania przeszłości.

Lew (23.07 – 23.08)

Kamienie zodiakalne: onyks, bursztyn, kryształ górski, karneol,sardonyks,  rubin, oliwin, granat, krzemień pasiasty, kwarcowe kocie oko

Lwy uwielbiają być w centrum uwagi, nie dręczy ich poczucie wstydu, lęki czy niepewność. Są bardzo kreatywne i czerpią z życia pełnymi garściami. Zodiakalne lwy to osoby o niespożytych pokładach energii, które nieustannie wierzą w siebie i są bardzo skuteczne w swoich działaniach. 

Kamieniem zodiakalnym Lwów jest onyks, który inspiruje i wspiera wrodzoną intuicję Lwów. Kamień ten pomaga także stać się bardziej hojnym i tolerancyjnym.

Panna (24.08 – 23.09)

Kamienie zodiakalne: karneol, agat, lapis lazuli, szafir, sodalit, jaspis, oliwin

Osoby urodzone spod znaku Panny to perfekcjoniści, którzy uwielbiają porządek, a także analizują i planują wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Są przy tym niezwykle skrupulatne, opanowane i cierpliwe. Panny są z natury bardzo inteligentne, lubią posiadać wiedzę na różne tematy i często wykorzystują w życiu zdobyte informacje.

Kamieniem zodiakalnej Panny jest karneol, który pomaga uwolnić się od trosk i niepokoju oraz wspiera bardziej praktyczne podejście do życia.

Waga (24.09 – 23.10)

Kamienie zodiakalne: perydot, kwarc różowy, opal, tygrysie oko, topaz, amazonit, turmalin

Zodiakalne Wagi to zazwyczaj osoby szczere, hojne i aktywne społecznie. Bardzo zależy im na tworzeniu harmonijnych relacji z ludźmi. Wagi często mają problem z szybkim podejmowaniem decyzji i są niezdecydowane. Wynika to z faktu, że zawsze chcą rozważać wszelkie plusy i minusy oraz pragną być obiektywne przy podejmowaniu decyzji. Wagi często mają artystyczną duszę i niezwykle wyrafinowany gusty.

Kamieniem zodiakalnym Wagi jest perydot. Ta szlachetna odmiana oliwinu podkreśla twórczy umysł Wag oraz ich wrodzoną indywidualność. Kamień ten pomaga także zachować równowagę w każdej dziedzinie życia.

Skorpion (24.10 – 22.11)

Kamienie zodiakalne: malachit, cytryn, karneol, granat, tygrysie oko, jaspis, topaz, hematyt, koral, obsydian

Wielu ludzi uważa, że Skorpion to najbardziej skomplikowany i tajemniczy znak zodiaku. Osoby urodzone spod tego znaku mają zazwyczaj doskonałą intuicję i potrafią trafnie oceniać innych ludzi. Skorpiony mają silne charaktery, są także bardzo zdeterminowane w tym co robią i lubią być świadome tego wszystkiego, co dzieje się wokół nich. Zodiakalne Skorpiony są także stałe i pewne swoich uczuć, a przy tym bardzo namiętne. 

Ich kamieniem zodiakalnym jest malachit, który wykazuje działanie uspokajające. Chłodzi on nieco gorący charakter Skorpiona, a przy tym pobudza jego wyrozumiałość wobec siebie i świata.

Strzelec (23.11 – 21.12)

Kamienie zodiakalne: topaz, lapis lazuli, chalcedon, agat, sodalit, ametyst, turkus, chryzopraz, tanzanit

Zodiakalne Strzelce wykazują się ogromną kreatywnością, są bardzo energiczne i inteligentne, a przy tym niezwykle cierpliwe. Te cechy oraz ich wielka gościnność i dobre serce sprawiają, że Strzelce łatwo znajdują w ludziach prawdziwych i szczerych przyjaciół. Strzelce uwielbiają dużą dawkę adrenaliny oraz są niezwykle rządni przygód, dlatego też bardzo ochoczo realizują swoje pragnienia i marzenia oraz zawsze są otwarci na nowe znajomości. 

Topaz, czyli kamień zodiakalny Strzelców, wnosi do ich życia nieco spokoju i porządku. Zapewnia on też dobrobyt i wewnętrzną inspirację.

Koziorożec (22.12 – 20.01)

Kamienie zodiakalne: rubin, obsydian, granat, onyks, kamień księżycowy, ametyst, kwarc dymny, kryształ górski, opal

Osoby urodzone spod znaku Koziorożca są zdyscyplinowane, cierpliwe, skoncentrowane i ambitne, przez co łatwo zatracają się w swoich zawodowych obowiązkach. Koziorożce twardo stąpają po ziemi i są zawsze obiektywne, nawet w stresujących i trudnych sytuacjach. Wytrwale dążą one do swoich celów i nie uznają kompromisów.

Kamieniem zodiakalnym Koziorożca jest rubin. Pozwala on uwolnić się od negatywnych myśli i wypełnia Koziorożca pozytywną energią i optymistycznym nastawieniem. Rozpala on także w Koziorożcach miłość do siebie samego i do innych ludzi.

Wodnik (21.01 – 19.02)

Kamienie zodiakalne: turkus, sokole oko, ametyst, cytryn, jaspis, amazonit, chryzokola, kryształ górski

Osoby urodzone spod znaku Wodnika mają niezwykle twórcze myśli, są pełni pasji i mają niespotykane pomysły. Często filozofują o tym, jak mogliby zmienić świat. Wodniki lubią eksperymentować i często zdarza się im ponieść emocjom. Dla dobra ogółu nie mają problemu z tym, żeby łamać zasady i przekraczać wszelkie granice. Wodniki bardzo cenią sobie wolność i niezależność, często jednak są przytłoczone swoimi myślami, a przez to czują się zagubione. 

Kamieniem zodiakalnym Wodnika jest turkus. Chroni od przed niepowodzeniem i złymi doświadczeniami, a przy tym napełnia natchnieniem, spokojem i siłą do realizowania swoich planów.

Ryby (20.02 – 20.03)

Kamienie zodiakalne: akwamaryn, heliotrop, ametyst, turkus, chalcedon, jaspis, fluoryt, kwarc różowy, hematyt, oliwin

Ryby to z natury osoby otwarte, opiekuńcze i komunikatywne. Cechuje je niezwykła wyobraźnia i wrażliwość. Ryby mają często złożoną i nietuzinkową osobowość, przez co często zaskakują otoczenie – zarówno pozytywnie jak i negatywnie.

Akwamaryn jest kamieniem zodiakalnym Ryb. Pomaga im on uspokoić układ nerwowy i ukoić zmysły. Akwamaryn łagodzi napięcie i niepokój, odpycha negatywne wibracje i pomaga Rybom otworzyć się na miłość.

Sprawdź bogatą ofertę kamieni zodiakalnych dostępnych w naszym sklepie. Znajdziesz je tutaj -> Kamienie zodiakalne.

Na wirtualnych półkach naszego sklepu znajdziesz również przepiękną biżuterię zodiakalną.