5 książek o rozwoju duchowym, które warto przeczytać - Spokojny Umysł
Darmowa wysyłka od 150 zł
blank

5 książek o rozwoju duchowym, które warto przeczytać

Dobra książka może wnieść bardzo dużo do naszego życia i wzbogacić naszą ścieżkę rozwoju duchowego. Niektóre książki potrafią dosłownie zmienić nasz punkt widzenia i podejście do wielu spraw o 180 stopni! Oto 5 książek o rozwoju duchowym, które naszym zdaniem, każdy powinien przeczytać!

“Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń”

– Maksym Gorki

Rozmowy z Bogiem Walsch Neale Donald

Jest to w zasadzie cykl książek, które liczą aż 13 tomów. Książka została napisana przez Walscha pismem automatycznym. Oznacza to, że autor pisał ją w swego rodzaju transie, podczas którego łączył się z Nadświadomością, Bogiem, Źródłem, Absolutem i dostawał z tych obszarów bezpośredni przekaz wiedzy.  Książki są napisane w formie dialogu – Walsch rozmawia z Bogiem, zadaje mu liczne pytania natury egzystencjalnej, a Bóg udziela logicznych i bezpośrednich odpowiedzi. Książka ta porusza zagadnienia życia i miłości, celu i funkcji, ludzi i związków, dobra i zła, grzechu i winy, ścieżki do Boga i drogi do piekła. Bez osłonek omawia sprawy seksu, władzy, małżeństwa, dzieci, pracy, zdrowia, życia po życiu i życia przed życiem. To obowiązkowa pozycja dla każdego, kto pragnie poznać odpowiedzi na najważniejsze pytania egzystencjalne. Odpowiedzi prosto ze źródła! Ta książki mogą pomóc poszerzyć świadomość w bardzo krótkim czasie, a czytając je mamy wrażenie, że w głębi duszy ,,już to wiedzieliśmy’’.

[pinboard id=8208]

Opinia czytelnika:

,,Takich książek nie sposób oceniać/recenzować. To co mogę napisać to, że “Rozmowy z bogiem’ są w pierwszej 3ce książek, które wpłynęły/zmieniły moje życie/system wartości/myślenia. Taka książka to gigant. Chylę czoła, czapki z głów. Dziękuję autorowi.’’

źródło: lubimyczytac.pl

Autobiografia JoginaParamahansa Jogananda

Kolejna bardzo mocna pozycja, które opisuje życie jogina Paramahansy Jogananda. Był on zaawansowanym mistrzem kria joga. Dzięki tej technice zyskał dostęp do obszarów świadomości, w których cuda i zjawiska parapsychiczne to codzienność. Książka barwnie opisuje drogę mistrza i przedstawia jego spotkania z licznymi duchowymi nauczycielami na całym globie. Treści zawarte w książce być może nie przemówią do sceptyka, ale jeśli Ty wiesz, że nasz umysł ma potężną moc, to ta książka doskonale pokazuje jaki jest prawdziwy potencjał naszego umysłu!  Pozycja obowiązkowa dla każdego poszukiwacza duchowych prawd.

Opinia czytelnika:

,,Odpowiedzi na pytania na które zwykli ludzie nie są w stanie odpowiedzieć, to największa zaleta tej książki. Książka nie dla każdego, bo nie każdy może strawić tyle duchowości, cudów, Boga i abstrakcyjności.’’

źródło: lubimyczytac.pl

Nakarmić swoje demony – Tsultrim Allion

Tsultrim Allione, autorka książki ,,Nakarmić swoje demony” wyjaśnia, że demony, to nie są realnie istniejące, wielkie, czarne, budzące przerażenie stworzenia. Demonem jest wszystko to, co uniemożliwia nam wyzwolenie. Nasze demony to nie starożytne gargulce rodem z XV-wiecznego Tybetu. To nasze troski, nasze życiowe problemy, które nie pozwalają nam doświadczać wolności. Może być to konflikt z partnerem, strach przed lataniem samolotem, albo uczucie niezadowolenia, które nas ogarnia, gdy patrzymy na siebie w lustrze. Książka przedstawia starobuddyjską technikę medytacyjną, która pomaga nam zintegrować odrzucone aspekty naszej jaźni i transformować ,,demony’’ w naszych sprzymierzeńców. Technika karmienia demonów stosowana jest przez profesjonalnych psychoterapeutów, psychologów, lekarzy i doradców. Dzięki niej każdy może stać się swoim własnym najskuteczniejszym terapeutą. Zawiera szczegółowy opis techniki oraz praktyczne przykłady i doświadczenia osób ją stosujących. Książkę polecamy szczególnie dla osób, które lękają się demonicznej natury rzeczywistości. Gwarantujemy, że po przeczytaniu tej lektury inaczej spojrzysz na temat demonów i przestaną Cię one niepokoić.

Opinia czytelnika:

,,Genialne podejście. Zamiast walczyć ze swoimi słabościami i demonami, to po prostu nauczyć się z nimi żyć, ba, współpracować z nimi.’’

źródło: empik.com

Technika uwalnianiaDavid R.Hawkins

[pinboard id=8220]

Książka napisana przez wybitnego psychiatrę Davida R. Hawkinsa. Opisuje prostą metodę świadomej pracy z emocjami, która pozwala w krótkim czasie wznieść się na wyższe poziomy świadomości. Technika uwalniania pozwala zostawić za sobą ciężki bagaż emocjonalny, który często zupełnie niepotrzebnie nosimy ze sobą przez całe życie. To, co jest rewolucyjnego w tej metodzie, to fakt, że pomaga uwolnić emocje bez analizowania ich przyczyn powstania. Dzięki temu nie musisz korzystać z długoletnich psychoterapii, wystarczy, że świadomie odpuścisz to, co jest Ci zbędne. Książka należy do top pozycji w nurcie racjonalnego rozwoju świadomości. Nie ma tutaj ezoteryki i czarów. Czysta praca z emocjami z poziomu świadomości. Szybkość i subtelność Techniki Uwalniania jest zwodnicza, jej oddziaływanie jest bowiem niezwykle potężne. Często myślimy, że uwalnianie u nas nie działa i dopiero przyjaciele uzmysławiają nam zaistniałą zmianę. To dlatego że to, co w pełni uwalniamy, znika z naszej świadomości. Warte uwagi są także pozostałe dzieła Hawkinsa takie jak:

Opinia czytelnika:

,,Stwierdzam, że to jedna z trzech najważniejszych książek o samorozwoju jakie przeczytałam. Uczy radzić sobie z negatywnymi emocjami – nie uciekać od nich ale przetrawić je i uwolnić. Pozwolić sobie je przeżyć – a wtedy można je puścić.”

źródło: lubimyczytac.pl

Sztuka afirmacji. Uwolniona potęga podświadomości – Joseph Murphy

Podświadomość to potężne narzędzie do kształtowania swojej rzeczywistości.  To kontynuacja kultowej już pozycji ,,Potęga podświadomości’’. Za nasze sukcesy i porażki odpowiada nasz umysł, a konkretnie podświadomość, która jest źródłem Twoich emocji i posiada zdolność kreacji.  Książka mówi o tym jak wykorzystując swój świadomy umysł, możesz zaprogramować swoją podświadomość tak, aby była zdolna do pozytywnego myślenia i kreowania rzeczywistości, którą sobie wymarzyłeś. Uwolniona potęga podświadomości opisuje zasady afirmacji i techniki przenoszenia pragnień do podświadomości, dzięki którym zrozumiesz, jak to działa i jak sięgnąć po niewyczerpaną w sobie moc. To działa! Programowanie podświadomości przynosi zauważalne efekty w materialnej rzeczywistości już po kilku dniach stosowania. 

Jakie są Twoje ulubione książki, które pomogły Ci na drodze rozwoju? Daj znać w komentarzu!


Iza Kaczmarska, założycielka portalu GlebokaSwiadomosc.pl. Czynna aktywistka na rzecz kolektywnego rozwoju świadomości. Jej główne obszary zainteresowania to praca z umysłem i pozytywnymi przekonaniami, które jak wierzy, są matrycą naszej rzeczywistości. Według niej najsilniejszym narzędziem transformacji jest… wdzięczność!